Expo Turkey by Qatar Heyecanı Başladı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Expo Turkey by Qatar Heyecanı Başladı

Bu yıl ikincisi 17-19 Ocak 2018 tarihlerinde Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenecek olan Expo Turkey by Qatar’da 150 Türk firması boy gösterecek. Fuar bugün ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Başta gayrimenkul sektörü olmak üzere inşaat, bilişim, gıda, makine, gıda ve sağlık turizmi sektörlerinin katılacağı 2. Expo Turkey by Qatar bugün kapılarını açıyor.

MÜSİAD’ın ana partnerliğinde gerçekleşecek 2. Expo Turkey by Qatar’da Tekfen, Emlak Konut, Artaş İnşaat, Sinpaş GYO, Dido Group, Çilek Mobilya, Teknik Yapı, Tahincioğlu, Katmerciler, Türksat ve Dome&Partners gibi sektörünün öncüsü şirketlerle birlikte yaklaşık 150 Türk firması boy gösterecek.

Fuar 17-19 Ocak 2018’de Doha Exhibition and Convention Center’da düzenlenecek.Türk firmaları için önemli iş birliği fırsatlarının oluşması beklenen ve iki ülke arasında ekonomik ilişkileri iki kat artırması öngörülen Expo Turkey by Qatar’da Türk firmalar çıkarma bu yıl da çıkarma yapacak.

TAHİNCİOĞLU 3 PROJESİYLE YERİNİ ALDI

Tahincioğlu, Doha’da düzenlenen Expo Turkey by Qatar Fuarı’na üç nitelikli projesiyle katıldı. Fuarda, Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirdiği Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye projelerini görücüye çıkaran Tahincioğlu, uluslararası platformda da yatırımcılarla buluştu.

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da uluslararası arenada pek çok organizasyonda yerimizi alacağız. Sektörümüz için bu organizasyonlar birer fırsat, bizler de bu fırsatları değerlendirerek, yeni yatırımcılar ve müşterilerle bir araya geliyoruz. Ülkemizin gücü, yatırım potansiyeli ve vizyonunu göstermek adına bu fırsatları değerlendiriyoruz. Tahincioğlu olarak, sektör olarak bu tür işbirliklerin ülke kalkınmasına önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

 

Fuara üç proje ile katıldıklarını belirten Özcan Tahincioğlu, “Sektörü yakından takip etmek ve iş bağlantıları kurmak açısından Expo Turkey by Qatar Fuarı bizim için önemli bir organizasyon. Fuara ayrıcalıklı üç projemizle, Emlak Konut GYO’nun standında katıldık. Expo Turkey by Qatar’ın, Türkiye ve Katar’ın iktisadi işbirliğine platform oluşturmak, geliştirmek üzere iki ülke tarafından düzenlenen bir fuar olduğunu da değinen Tahincioğlu, “Fuar ile ilgili olarak Katar Hükümeti’nden, Katarlı şirketlerden, ziyaretçilerden de oldukça olumlu geri dönüşler aldık. Expo Turkey by Qatar’ın, her geçen yıl daha iyi olması, iki ülke arasında yapılacak işbirliklerine daha çok katkı sağlaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

Share
569 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.