Evim Türkiye’den Satışla Döndüler | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

11 Şubat 2019

Evim Türkiye’den Satışla Döndüler

Evim Türkiye fuarı aracılığıyla Avrupalı gurbetçilerle buluşma fırsatı yakalayan Türk konut üreticileri, fuardan sıcak satış  yaparak döndüler. İşte katılımcılardan bilgiler:

Kar Yapı

Almanya’da düzenlenen Evim Türkiye Fuarı’nda gurbetçilerle buluşan Kar Yapı, standında yüzlerce kişiyi ağırlayarak 12 adet ön satış sözleşmesi imzaladı. Üç gün süren fuarda ‘Edonia Garden’ projesi yoğun ilgiyle karşılandı.  Türkiye’de bir ev sahibi olmayı hayal eden gurbetçilerin ayağına giderek Pendik’te hayata geçirdiği ‘Edonia Garden’ projesini tanıtan ve yoğun ilgiyle karşılaştıklarını ifade eden Kar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, bu yıl ilk kez düzenlenen fuardan beklentilerinin de üzerinde verim sağladıklarını belirtti.

Fuarla ilgili bilgi veren Üçüncü “Maketimiz özellikle ilgi çekti. Gurbetçi vatandaşlar maket üzerinde incelemeler yaparak projeyi yerinde görmek için Türkiye’ye geleceklerini ifade ettiler” dedi.

Kar Yapı tarafından Pendik’te hayata geçirilen ‘Edonia Garden’ 10’ar katlı 4 blokta 388 adet konut ve 12 adet ticari üniteden oluşuyor.

 Erkanlı Holding

Erkanlı Holding tarafından hayata geçirilen alternatif gayrimenkul yatırım projesi Univa Öğrenci Evleri, Avrupa’daki Türklerden de yoğun ilgi gördü.

Erkanlı Holding, 3 günlük fuarda Kocaeli ve Düzce projelerinden 220 adet ön talep alırken 24 adetlik öğrenci evi ve iki ticari alan satışı gerçekleştirerek 16 milyon TL’lik gelir elde etti.

Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, Univa Öğrenci Evleri’nin ilki olan Sakarya Projesi’nde Türk müşterilerinin yüzde 40’ı Avrupalı Türklerin olduğunu hatırlatarak, “Evim Türkiye Fuarı’nda da aynı ilginin sürmesi bizi çok memnun etti. 220 adet ön talebin yarısına yakının Sakarya Projemize yatırım yapan gurbetçilerden oluşması ise bize ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bir kez daha gösterdi” dedi.

Rıza Erkanlı, “Univa Öğrenci Evleri, kiracı bulma, kira tahsilatı, abonmanlık, konutların bakım ve onarımı gibi işlerin çözümünü yatırımcı adına gerçekleştiriyor. Avrupalı Türklerin aklı yatırımında kalmadığı gibi, yüksek kira geliriyle 8 yıl gibi kısa sürede de yatırım kendini amorti ediyor” diye konuştu.

Lens Yapı
Lens İstanbul ve Ataşehir Modern projelerini fuara özel, yüzde 20+5 indirim avantajı sunan Lens Yapı, satışlarında yüzde 10 artış yakaladı. Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu, “İlk kez düzenlenen Evim Türkiye fuarında Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan Türk vatandaşlarından yoğun ilgi görmek bizleri mutlu etti. Gurbetçi vatandaşlarımızın, Türkiye’de mülk sahibi olma çalışmalarını hızlandırdıklarını gözlemledik. Ana ulaşım aksları üzerinde yer alan Lens İstanbul ve Ataşehir Modern projelerimizde, Evim Türkiye özelinde yüzde 20+5 indirim avantajından oluşan bir kampanya hazırladık. Bu sayede, Lens İstanbul’da 63.000 euro’dan, Ataşehir Modern’de ise 92.000 euro’dan başlayan fiyatlarla projelerimiz görücüye çıktı. Avrupa’daki Türk vatandaşlarımızın yatırım amacıyla yoğun ilgi gösterdiği 1+1 ve 2+1 konutlar, satışlarımızda yüzde 10’luk artış yakalamamızı sağladı” dedi.

Sur Yapı 

Sur Yapı,  Evim Türkiye Fuarı’nda İstanbul ve Antalya’da tanıttığı 15 projesiyle ilgi odağı oldu. Fuarda stant alanında yaklaşık bin kişiyi ağırlayan Sur Yapı 250 milyon liralık satış görüşmesi yaparak 100 milyon liralık konut, ofis ve dükkan opsiyonu yaptı. Fuarın hemen ardından Köln City AVM’de 9 Mart tarihine kadar projelerini tanıtmaya devam edecek olan Sur Yapı kampanyalı konut, ofis ve dükkanlarını Köln’deki satış noktasıyla Avrupalı Türklerle buluşturmaya devam edecek. Evim Türkiye Fuarı’na yalnızca Almanya Düsseldorf’tan değil, Almanya’nın diğer şehirlerinden ve çevre ülkelerden de ziyaretçiler katıldı. 3 günde 6 bini aşan ziyaretçi sayısıyla 400 milyon liralık satış bağlantısı kuruldu.

İnsay Yapı
İnsay Yapı,’Ondörtüç Pendik’projesini Evim Türkiye Fuarı’na taşıyarak gurbetçilerin beğenisine sundu. Fuarda  projeden daire almak isteyenler tarafından 7 adet rezervasyon yapıldı.
İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık”Fuarda gurbetçilere uygun fırsatları değerlendirerek Türkiye’den ev sahibi olma fırsatını sunduk. Fuara Almanya’nın birçok şehrinden hatta başka Avrupa ülkelerinden de ziyaretçiler geldi. Fuar süresince standımızı ziyaret eden ziyaretçilerden bazıları irtibat numaralarımızı alırken, bir kısmı da daire almak üzere Türkiye’ye geleceğini ifade etti”dedi.

 

 

Share
415 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.