Esenyurt’ta harç indirimine devam | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

14 Ocak 2019

Esenyurt’ta harç indirimine devam

ESENYURT Belediyesi tarafından 3 ay süreliğine başlatılıp 31 Aralık tarihi itibarıyla sonlanan imar, iskan ve ruhsat harcı indirimi, 10-31 Ocak tarihleri arasında yüzde 20 olarak yeniden uygulanacak.

Esenyurt Belediyesi Meclis Toplantısı’nın ocak ayı ikinci oturumu Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Mecliste gündeme alınan imar, iskan ve yeni işyeri ruhsat harçlarına yüzde 20 oranında indirim yapılması maddesi kabul edildi.

Toplantıya başkanlık yapan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, 3 ay süreyle yapılan yüzde 30’luk indirimin Aralık ayının sonu itibarıyla sonlandığını bildirerek, “Vatandaşlarımızın memnuniyetini kazanan bu uygulamayı 10-31 Ocak tarihleri arasında sürdürmeyi kararlaştırdık. Ancak daha önce yüzde 30 oranında uygulanan indirim de önceden bu işlemi yaptıranların haklarını korumak için oranı yüzde 20’ye düşürdük. Bu durum imar barışıyla birlikte vatandaşa iskan noktasında çifte avantaj sağlayacak” diye konuştu.

Oturumda Esenyurt geneli bisiklet yolu projesinin de Fen İşleri Müdürlüğüne havalesi yapıldı. Başkan Alatepe, bisiklet yolunun Esenyurtlu vatandaşlara faydalı olacağını ifade etti. Daha sonra yapılan oylamayla gündemdeki 23 madde kabul edildi.

Share
87 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.