ERSA Ar-Ge ve Tasarımda İlki Gerçekleştirdi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

ERSA Ar-Ge ve Tasarımda İlki Gerçekleştirdi

Mobilya sektöründe 60 yılı bulan uzmanlık ve deneyimiyle Türkiye’nin en köklü firmalarından biri olan Ersa’nın İstanbul Altunizade binasında faaliyete geçirdiği Tasarım Merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edildi. Türkiye’de ofis mobilyası kategorisindeki ilk Tasarım Merkezini kuran Ersa, aynı zamanda bu kategoride Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olan ilk firma oldu.

indergi_ERSA Ar-Ge ve Tasarımda İlki Gerçekleştirdi1Ersa Mobilya Genel Müdürü Hasan Tici, “Mobilya sektöründe yenilikçi ve teknolojik tasarımları destekleyecek ham madde ve yarı mamul malzemenin geliştirilmesi ve üretilmesi ihtiyacına yönelik yapacağımız çalışmalarla sektöre ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda faaliyet gösterecek Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerimizde, malzemeden son ürüne kadar tüm süreçlerde katma değeri yüksek yeniliklere öncülük ederek sektördeki asıl ihtiyaca doğrudan yanıt verecek gelişmeleri hedefliyoruz.” sözleriyle konunun önemine işaret etti.

Sektöre adımını attığı 1958 yılından bu yana teknolojik, yenilikçi ve çevreci bir üretim anlayışını benimseyen Ersa, bugün dünyanın 41 ülkesine ihraç ettiği ürünleriyle Türkiye ve dünyadan çok sayıda kullanıcısının mobilya, tasarım, üretim ve mimari ihtiyaçlarına yönelik yüksek kalitede çözümler sunuyor. Ulusal ve uluslararası tasarımcılarla iş birliğinde geliştirdiği ürünleri dünya çapında prestijli ödüllere layık görülürken, uluslararası pazarda sektörün öncüleriyle yaptığı iş birlikleri sayesinde küresel standartlarda ilerleme ve gelişmeleri hedefliyor.

Firmanın, Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesislerinin bulunduğu alanda teknolojik ve sürdürülebilir çevreci malzemeler geliştirmek amacıyla yaklaşık 3 milyon TL’lik bir yatırımla faaliyete geçirdiği Ar-Ge Merkezi ise geçtiğimiz Mart ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilmişti.

ERSA Hakkında;

Metin Atabey Ata tarafından kurulan ve bugün ailenin 3. kuşak üyelerinin de yönetiminde görev aldığı Ersa, mobilyanın var olduğu her alanda, mümkün olan en fazla kişiye temas ederek, Türkiye ve dünya tüketicisinin mobilya, tasarım, üretim ve mimari ihtiyaçlarına yönelik yaratıcı ve kaliteli çözümler geliştirir. Enerjisini çalışan ve müşterilerinin memnuniyetinden alan Ersa, tüm ürün ve hizmetlerini kurum kültürünün temelini oluşturan kalite ve güven unsurları doğrultusunda daima ileriye taşımayı hedefler. Ersa aynı zamanda Cappellini ve Quadrifoglio markalarının Türkiye temsilciliğini yürütürken, 2014’ten bu yana dünyanın önde gelen ofis mobilyası markalarından Haworth’ın Türkiye’deki tek yetkili satıcılığını yapmaktadır. 2016 itibarıyla İngiliz Frem Group ile ortaklık yapmaktadır.

Share
399 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.