ERA Gayrimenkul’e Yeni Genel Müdür | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

ERA Gayrimenkul’e Yeni Genel Müdür

ABD merkezli global gayrimenkul danışmanlık markası ERA Gayrimenkul Türkiye, sektörün duayen ismi Özhan Atalay’ı ailesi dahil etti. ERA Gayrimenkul Genel Müdürü olarak görev yapacak olan Atalay,1 Mart itibariyle yeni işine başlayacak. Atalay’ın şirket yönetimi, yeniden yapılanma re-organizasyon ve dönüşüm yöneticiliği konularında uzmanlıkları bulunuyor.

indergi-era turkiye genel muduru ozhan atalayABD merkezli ve Avrupa ile Ortadoğu’nun dev gayrimenkul danışmanlık şirketi ERA, Türkiye’deki büyümesine insan kaynağına yaptığı yatırımlarla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 4 deneyimli ismi ailesine katan ERA, şimdi de gayrimenkul franchise sektörünün duayen ismi Özhan Atalay’ı bünyesine kattı. 1 Mart’ta ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başlayacak olan Atalay’ın, şirket yönetimi, yeniden yapılanma re-organizasyon, dönüşüm yöneticiliği konularında uzmanlıkları bulunuyor.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Özhan Atalay, iş yaşamına STFA İnşaat’ta adım attı. 10yıl süren özel sektör deneyiminin ardından Skor Yönetim Danışmanlığı firmasını kuran Atalay,  IT / ERP sistemleri kurulması, verimlilik artışı çalışmaları, mali müşavirlik, uluslararası vergi planlaması konularında hizmetler verdi. Atalay, daha sonra İngiliz ortaklarıyla birlikte Omicron Financials adlı dünya çapındaki ERP Sistemini Skor Financials adında Türkiye’ye uyarlayıp satış ve desteğini gerçekleştirdi. 4yıl sonunda şirketini devretme kararı alarak profesyonel hayatta geri dönen Atalay, sırasıyla Teknoloji Holding İcra Kurulu Üyesi CFO, Schindler Asansör Genel Müdür Yardımcısı, Premdor Masonite Kapı Genel Müdürü, Muratlı Genel Müdür Yardımcısı, Vega Services Genel Müdürü ve Century 21 Türkiye Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Konferanslarda konuşmacılık, yönetici eğitim ve seminerleri, yönetici koçluğu da yapan Atalay’ın ‘Yöneticinin Başarısızlık Rehberi’ adında da bir kitabı bulunuyor. İyi derecede İngilizce bilen Atalay, iki çocuk babası.

Öte yandan, uzun yıllar ERA Türkiye’de koordinatörlük görevini yürüten sayın Mustafa Baygan da şirketteki görevine bundan sonra ERA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecek.

 

Share
370 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ