En Sık Rastlanan Tesisat Problemi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

En Sık Rastlanan Tesisat Problemi

Türkiye’de asistans sektöründe 20 yılı geride bırakan, Tur Assist, konut ve işyerlerinde en sık rastlanan tesisat problemleri ve bunların çözüm yolları hakkında her türlü bilgiyi “tesisatturkiye.com” adlı blogunda topladı. Özgün içeriklerin yer aldığı blogda sudan elektriğe, kaloriferden doğal gaza kadar her tesisat sisteminde sıkça karşılaşılan sorunlar, bu sorunların sebepleri ve çözüm yolları sıralanıyor. 

indergi_En Sık Rastlanan Tesisat Problemi1Yol yardımdan çekiciye, konut onarımdan hava ambulansına, seyahat acentesinden, marangoza kadar farklı alanlarda toplam 12 bini aşkın hizmet birimi ile hizmetler sunan Tur Assist, konut ve işyerlerinde en sık rastlanan tesisat problemlerinin çözümünde de müşterilerinin yanında yer alıyor. “tesisatturkiye.com” adı altında blog oluşturan Tur Assist, tesisat sistemlerinde sıkça karşılaşılan sorunları, bu sorunların sebeplerini ve çözüm yollarını sıralıyor. Blogda yer alan bilgilere göre kullanıcılar tesisat sistemlerinde en fazla su kaçağı sorunu ile karşılaşıyor. Yine tesisatturkiye.com bu sorunun yapılacak basit gözlemlerle de fark edilebileceğine değinirken, su kaçağının net tespiti ve onarımı için profesyonel firmalardan destek alınmasının önemine dikkat çekiyor. Blogda su tesisatının yanı sıra elektrik tesisatı, doğal gaz tesisatı, kalorifer tesisatı, tıkanıklık açma, çilingir hizmeti, cam hizmetleri, sıhhi tesisat gibi konularda bilgi tavsiye ve çözüm yolları da mevcut.

Yeni binalarda sorun beklenenden daha çok

tesisatturkiye.com blogunda; “Türkiye’deki su tesisatlarında yaşanan arızaların dağılımına bakıldığında, temiz su tesisatı ve pis su tesisatı arızaları hemen hemen eşit paya sahip. Yine sanılanın aksine, yeni binalarda yaşanan su tesisatı arızaları azımsanmayacak kadar çok. Pis su tesisatlarında görülen arızalar, tıkanıklık gidermek için yanlış kimyasalların kullanılması gibi kullanıcı hatalarından meydana geliyor. Yine pis su tesisatlarında oluşan arızalar eski binalardaki boruların çürümesi gibi tesisatın kullanım ömründen ya da yanlış malzeme seçimi, malzemelerin birleştirilmesi esnasındaki işçilik hatası gibi yapısal problemlerden kaynaklanıyor. Temiz su tesisatlarında görülen arızalar ise ağırlıklı olarak işçilik ya da malzeme hatalarından oluşuyor. Kalorifer tesisatı hariç, temiz su tesisatlarındaki kullanıcı hatası yok denecek kadar az” analizi ön plana çıkıyor.

Tur Assist, verdiği konut yardım hizmetleriyle de ön plana çıkıyor. @Home Pratik, @Home Plus ve @Home VIP olmak üzere 3 ayrı seçenekle sunulan “@Home konut yardım paketleri”, içerdiği farklı teminatlarla tüketicilerin ihtiyaçlarına göre, meydana gelebilecek acil durumlarda 7/24 konut ve işyerlerine koruma sağlıyor.

Share
463 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.