En Fazla Konut Kredisi Kullanımı İstanbul’da | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

10 Ağustos 2017

En Fazla Konut Kredisi Kullanımı İstanbul’da

Pronote Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlığın gerçekleştirdiği araştırmaya göre 2017 2. çeyrek itibariyle Türkiye genelinde konut kredisi kullanımı en fazla İstanbul’da gerçekleşti.
İstanbul’u sırasıyla, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya izledi. indergi-konut kredisiPronote Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık’ın Kurucu Ortağı Emir Sezgin, son açıklanan sektörel kredi verilerini değerlendirdi. 2017 2. çeyrek itibariyle Türkiye genelinde toplam konut kredisi kümülatif miktarının 180 milyar TL’ye ulaştığını belirten Sezgin, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise toplam konut kredisi kümülatif miktarının %19 artış gösterdiğini belirtti.
İlk 5 sıralaması: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya, yapılan araştırmaya göre 2017 Haziran sonu itibariyle İstanbul’da 59,8 milyar TL, Ankara’da 21,5 milyar TL, İzmir’de 13 milyar TL konut kredisi kullanımı gerçekleştiğini ifade eden Sezgin, 3 büyük ilin, Türkiye genelinde toplam konut kredisi kümülatif miktarı içindeki ortalama oranlarının İstanbul, Ankara ve İzmir’de sırasıyla; %33,06, %11,91 ve %7,23 şeklinde olduğunu kaydediyor.

Share
395 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.