Emlak Konut’ta Ciro Rekortmeni | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

27 Eylül 2018

Emlak Konut’ta Ciro Rekortmeni

Büyükyalı projesi, Emlak Konut GYO projeleri içinde ciro rekortmeni. Özellikle gurbetçilerden ilgi büyük. 

EMLAK Konut güvencesiyle, Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında, İstanbul Kazlıçeşme sahil yolunda inşaatı devam eden Büyükyalı projesinde geri sayım başladı. Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Haziran 2019’de teslimlerin, eylül ayında ise yaşamın başlayacağını ifade etti.

Yılın ilk yarısında Emlak Konut projeleri arasında 234.9 milyon lirayla ciro rekortmeni olduklarını hatırlatan Akbalık, “3. çeyrekte, ciromuz 300 milyon lira düzeyinde. 2018’in ilk 9 ayında ciromuz 534.9 milyon liraya ulaştı” dedi. Projenin 4 etaptan oluştuğunu belirten Akbalık, satışta olan ilk 3 etapta 1207 konut olduğunu, tamamlanma oranının da yüzde 85’e geldiğini ifade etti.

GURBETÇİLER ALIYOR 
İnşaatta sona yaklaşmalarıyla satışların arttığım belirten Akbalık, özellikle geliri döviz olan kesimin harekete
geçtiğini belirtti. Yurtdışında yaşayan Türklerin projelerinden ev aldığını belirten Akbalık, “Kurdaki artışla o kesim için ciddi bir fırsat oluştu. Almanya, Hollanda, Belçika ve İngiltere’den ev alanlar oldu” dedi. Akbalık ayrıca, “Projeyi, sahile direkt bağlayan köprümüz yarılandı” ifadelerini kullandı.

ZORLUKLAR AŞILIR 

SEKTÖRÜN inişli çıkışlı bir dönemden geçtiğini belirten Akbalık, “Kamu ve özel sektör üzerine düşeni yaparsa zorluklar aşılır. 2019’un ilk yarısı biraz zorlu geçebilir. Ama ben atlatacağımızı düşünüyorum” dedi. Akbalık, Göktürk’te yeni bir proje hazırlığında olduklarını da söyledi.

Kaynak: AKŞAM

Share
188 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.