Emlak Konut’tan Kuzey Yakası’na Proje | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Emlak Konut’tan Kuzey Yakası’na Proje

İstanbul’un Kuzey Yakası, Başakşehir’de Emlak Konut GYO tarafından kuruluyor. 364 bin metrekarelik Şehir Parkı’na kavuşacak olan İstanbul’un Kuzey Yakası projesinde 373 ofisle birlikte ticari ve otel birimi yer alacak.

indergi-emlak konutkuzey yakası

Satışları 9 Eylül’de başlayan Kuzey Yakası projesinde ofislerin fiyatları 349 bin liradan başlıyor. Toplamda 10 blok şeklinde inşa edilecek olan Kuzey Yakası projesinde 7 blok ofis ve ticari alanlara, 2 blok ise otel ve kongre merkezi bölümüne ayrıldı. Projedeki bir blok ise spor tesisi olarak hizmet verecek.Kuzey Yakası Başakşehir projesindeki otel 153 odalı olacak. Öte yandan kongre merkezi 600 kişilik konferans salonu, 143 kişilik toplantı odası, 83 kişilik seminer salonu, 400 metrekarelik fuaye, 2 bin 100 metrekarelik lobi alanından meydana geliyor.

 

Yatay mimarili ofisler

 Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, kent yaşamına değer katan, daha yaşanabilir alanlar oluşturabilme vizyonuyla sektöre yön veren projelere imza atmaya çalıştıklarını belirterek, “Bu bağlamda 1995 yılında pilot bölge olarak çalışmalara başlanan ve 2003 yılından sonra atılımların hızlandığı örnek bir şehircilik anlayışı ile planlı ve altyapılı olarak gelişmeye devam eden Başakşehir bölgesinde, Emlak Konut olarak yaklaşık 13 bin bağımsız bölüm, ulaşım, altyapı ve gerekli sosyal donatıların inşasını gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
Başakşehir konum itibarıyla 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Entegre Sağlık Kampüsü, stadyumlar, resmi kurum binaları ve üniversite gibi büyük ölçekli yatırım projeleri ile her geçen gün değerine değer katan bir bölge olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmeyecek potansiyeliyle ön plana çıkıyor” diye konuştu.
indergi-emlak konut projesi
Merkez olarak planlanan alanda 5 bin kişilik cami ile birlikte aynı zamanda Halkalı-3. Havalimanı metrosu, Başakşehir-Kayaşehir metrosu, Başakşehir-Olimpiyat tramvay durakları ve otoparkları barındıran 25 bin metrekarelik meydan projesinin yapımının devam ettiğini ifade eden Kurum, şöyle devam etti: “Bu doğrultuda şimdi de Başakşehir’de İstanbul’un iş ve sosyal yaşamına yeni bir soluk getiriyoruz. Bölge ile uyum sağlayacak, doğa ile iç içe az katlı ofis ve ticari ünitelerin olduğu proje ile iş yaşamını Kuzey Yakası’nda yeniden    yorumluyoruz.”
 10 bloklu yatay proje
 Kuzey Yakası’nda bulunan projede toplamda 10 blok yer alıyor. 7 blokta ticaret ve ofis üniteleri, 2 blokta otel ve kongre merkezi, 1 blokta spor salonu ve kapalı yüzme havuzu olan spor tesisi bulunuyor. Proje kapsamındaki otel 153 oda, kongre merkezinde 600 kişilik konferans salonu, 143 kişilik toplantı odası, 83 kişilik seminer salonu, 400 metrekarelik fuaye ve 2 bin 100 metrekarelik lobi alanından oluşuyor. Proje kapsamında ayrıca basketbol sahası ve kapalı yüzme havuzu birimlerinden oluşan tesis toplam 996 seyirci kapasitesine sahip olacak.

Share
400 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.