Ekvador'dan Türkiye'de Ev Bakanlar Var! | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

11 Şubat 2019

Ekvador’dan Türkiye’de Ev Bakanlar Var!

sahibinden.com’un emlak verilerine göre, 2018’de farklı ülkelerden Türkiye için yapılan gayrimenkul ilanı arayışı 2017 yılına oranla yüzde 17 arttı. 

Sahibinden.com verilerine göre, Türkiye gayrimenkul yatırımında son dönemde yabancıların ilgisini giderek daha fazla çekiyor. sahibinden.com’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle, gayrimenkul yatırımında son dönemde yabancıların ilgisini giderek daha fazla çekiyor.
2018’de farklı ülkelerden Türkiye için yapılan gayrimenkul ilanı arayışı 2017 yılma oranla yüzde 17 arttı. Türkiye’deki gayrimenkullere en büyük ilgi Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya’dan geldi.

En çok ilgi gören şehir ise 15 milyon nüfuslu megakent İstanbul oldu. Türkiye’nin ekonomi ve turizm bakımından lokomotif şehri İstanbul, dünyanın çeşitli ülkelerinden gayrimenkul arayan yabancıların ilgi odağı oldu. İstanbul’da en çok emlak ilanı görüntüleyen ülkeler arasında Almanya, Hollanda, Fransa, ABD, İngiltere, Avusturya, İsviçre, Belçika, Rusya ve Suudi Arabistan ilk 10 sırada yer aldı.

Yurt dışından en çok görüntülenen iller ise İstanbul’u takiben İzmir, Antalya, Aydın ve Muğla olarak öne çıktı.

sahibinden.com’un 2018 yılma ait emlak verileri incelendiğinde Ekvador, Uganda, Haiti, Kamboçya, Sri Lanka gibi ülkelerde yaşayanların dahi Türkiye’den gayrimenkul araştırdığı görüldü. Ekvador’dan en çok Gaziantep’te ev bakılırken, Uganda’nın Hatay’dan, Haiti’nin Manisa’dan, Kamboçya’nın ise Muğla’dan gayrimenkul baktığı kaydedildi.

 

Share
360 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.