Ege’nin En Büyük Outlet Merkezi WestPark | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

21 Temmuz 2017

Ege’nin En Büyük Outlet Merkezi WestPark

Toplam 65 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla Ege Bölgesi’nin en büyük outlet merkezi olma özelliğine sahip Westpark Outlet, Ekim ayında açılacak. 240 milyon TL’ye malolan projede, 2 bin 700 metrekarelik bir akvaryumun da aralarında bulunduğu çok sayıda spor ve eğlence mekanı da bulunacak. Tankar Grup tarafından hayata geçirilen projede yer alan 155 mağazanın yüzde 80’i şimdiden satıldı. 

indergi_Ege'nin En Büyük Outlet Merkezi WestParkDünya gazetesinin haberine göre, projenin tanıtım toplantısında gerek İzmir gerekse çevre illerde yaşayanlara önemli ayrıcalıklar sunacak olan projenin güçlü marka karması ve yarı açık mimari konsepti ile Türk ve dünya markalarına yer vereceğini belirten Tankar Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tan, “Projede yaklaşık 155 mağaza, teraslı kafe ve restoran alanlarının yanı sıra bin 500 oturma kapasiteli yeme-içme alanı, çocuklar için büyük eğlence ile oyun alanları, spor alanları ve 2 bin 500 kapasiteli otopark alanı yer alacak. Burada 2 bin 500 kişiye istihdam sağlanacak” diye konuştu.

Yüzde 100 doluluk hedefleniyor 
Tankar Grubu’nun kardeşlik temeli üzerine kurulduğunu söyleyen Tankar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tan ise, “Grubumuz, 1000’in üzerinde çalışanıyla farklı alanlarda projeler gerçekleştirmeye ve yenilerini eklemeye devam ediyor. Westpark Outlet projemiz ile biz bir alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezi inşa ediyoruz. İçinde akvaryum gibi, Ege’de tek olacak bir çok çekim merkezi proj elerini geliştiriyoruz” dedi.

Westpark Outlet Yatırımcı Temsilcisi Selvin Gürhan ise 150 bin metrekare inşaat alanına sahip projede şu an doluluk oranının yüzde 80 olduğunu, Ekim ayına kadar yüzde 100 doluluğa ulaşacaklarını belirtti.

Share
320 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.