Ege Profil Pimaş İle Birleşti | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Ege Profil Pimaş İle Birleşti

Ege Profil ile Pimaş birleşti, 1 milyar TL’lik ciro hedefleniyor 

Ege Profil, Enka Grubu’ndan Pimaş’la birleşti. Birleşme sayesinde halka açık pay oranlarını artıran ve yurtiçi yatırımlarını tamamlayan Ege Profil, 1 milyar TL’nin üzerinde ciro hedefliyor.

Dünya gazetesinin haberine göre üretim kapasitesinin artacağını söyleyen Ege Profil Genel Müdürü Ergün Çiçekçi, Kocaeli’nde 100, İzmir’de 130 dönüm arazi üzerine kurulu, PVC profil tesisleriyle 120 bin ton üretim kapasiteleriyle yeni pazarlar için hedefledikleri ihracat potansiyelini ve iç piyasada oluşacak talep artışını karşılayabilecek gerekli alt yapıya sahip olduklarını vurguladı. Bu altyapıyla, üretim kapasitemizi daha da artıracaklarına inandıkları Pimaş ile Ağustos 2017’de birleşme kararı aldıklarını belirten Çiçekçi, “25 Aralık 2017’de de birleşmeyi tamamladık. İSO üretim sıralamasında 2016’da 192’nci sıra ile yakaladığımız çıkışı, yaygın ve güçlü bayi ağımız, tasarım ve teknolojik üstünlüğümüzü ortaya koyduğumuz Ar-Ge merkezimiz, iyi yetişmiş profesyonel kadromuz, yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarımızla daha üst seviyelere çıkaracağız” diye konuştu.

Ergün Çiçekçi, şunları ekledi: “Bu birleşmeyle, iç pazar hakimiyetimizi artırırken, yurtdışı piyasalarda da Şili, Hindistan, Brezilya yatırımlarımız ve Deceuninck Grubun sermayedarı olduğu Kolombiya’da kurduğumuz yeni fabrikamızla varlığımızı güçlendirerek küresel entegrasyonumuza devam etmenin gururunu yaşıyoruz.”

Share
453 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.