DYO’dan Çevreci Yalıtım Markası | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

DYO’dan Çevreci Yalıtım Markası

DYO’nun yeni yalıtım markası DYOTHERM’in en büyük özelliği çevreci olması. Markanın ısı yalıtımını sağlarken binaya ekstra ağırlık vermeyen ürünü DYOTHERM ISOLTECO 110, bina ömrünü uzatırken, enerji tasarrufu sağlıyor

DYO Boya, yeni yalıtım markası DYOTHERM’in lansmanını ‘Mimarlıkta Yeni Nedir?’ konsepti çerçevesinde çevre dostu ürünlerin kullanımına dikkat çekilen ‘Geleceğe Dünden Bakmak: Mimarlıkta Yeni Nedir?’konferansında gerçekleştirdi. DYOTHERM markasının; A sınıfı yangın direnci, ses yalıtımına katkılı, yüksek termal koruması ile hibrit teknoloji ile üretilen çevre dostu yenilikçi ısı yalıtım ürünü DYOTHERM ISOLTECO 110 tanıtıldı.

DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran, DYO olarak yeni teknolojilerle mimarların tasarımlarına destek olmak istediklerini belirterek, “Çevreye yararlı ürünler üretmek için çok çalışıyoruz. Ciromuzun yüzde 2,2’sini Ar – Ge için ayırıyoruz. Dünya ölçeğine baktığımızda sektördeki devlerin harcadığı bir miktar bu. Bunu insanların hayatına katkıda bulunmak için yapıyoruz” diye konuşuyor.

Temiz bir gelecek için

Boyanın tüm alt sektörüne hizmet veren Türkiye’deki tek şirket olduklarını belirten Oran, şöyle devam ediyor:

“Size dokunduğumuz alanlar çok fazla. Bugün ısı yalıtımla ilgili geleceğe değer katacak bir ürün tanıtmak istiyoruz. ‘Mimarlıkta biz yeni ne yapabiliriz?’ diye düşündük. Değişen pazar ihtiyaçlarına yönelik yenilik yapmaya çalıştık ve 4.0 devrimini DYOTHERM markası ile başlattık. DYOTHERM ile daha iyi, daha temiz bir gelecek için yeni nesil çözümler üretiyoruz. Bu ürünün en büyük özelliği çevreci olması. Yenilikçi yalıtım geleceğe yatırım diyerek ürünlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

Enerji tasarrufu sağlıyor

Isı yalıtımını sağlarken binaya ekstra ağırlık vermeyen DYOTHERM ISOLTECO 110, binanın ömrünü uzatıyor. İklim koşullarının içeriye nüfus etmesini en aza indiren DYOTHERM ISOLTECO 110, enerji tasarrufu sağlayan, çevreci bir ürün. Kışın binayı soğuktan koruyarak doğalgaz faturalarının artmasını engellerken, yazın güneş ışınlarından koruyarak elektrik tasarrufu yapılmasını sağlıyor. Her yüzeye uygulanabilen DYOTHERM ISOLTECO 110, yangın dayanımını A sınıfı yapıyor ve ses yalıtımına katkıda bulunuyor.

 

 

Share
306 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.