Dünyaca Ünlü İsimler Ekimde İstanbul'da | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

07 Haziran 2019

Dünyaca Ünlü İsimler Ekimde İstanbul’da


Sıfır atık için dünya gözünü Türkiye’ye çevirecek

Sıfır Atık Forumu, CNR Expo Yeşilköy’de 17 -19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Sıfır atık kavramının babası olarak bilinen, Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, Dünya Sıfır Atık Birliği Kurucusu Paul Connett, Avrupa Sıfır Atık Direktörü Joan Marc Simon ve Sıfır Atık Norveç Kurucusu Kristine Ullaland gibi dünyaca ünlü isimler, foruma katılarak, yaşanabilir bir gelecek için bilgi ve birikimlerini dinleyicilerle paylaşacak.

Bilim insanları, akademisyen ve bürokratların ağırlanacağı organizasyonda “Sıfır Atık Mümkün Mü?”, “Atık Yönetiminin Küresel Etkisi”, “Endüstriyel Sürdürülebilirlik İçin Atık ve Kaynak Yönetimi” gibi birçok konu başlığı ele alınacak. Forum; israfın önlenmesi, doğal varlıkların korunması, çevre dostu tüketim alışkanlığının kazandırılması, atık yönetimi konularında farkmdalık yaratmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin temiz gelecek hedeflerine ulaşmasında önemli bir katkı sunacak organizasyon olan Geri Dönüşüm Çevre Teknolojileri ve Sıfır Atık Fuarı (ENTECH) 10 bin metrekarelik alanda düzenlenecek. Fuarda, sektördeki en son yenilikler, sürdürülebilir çevre teknolojileri, çevreye duyarlı ürün ve uygulamalar sergilenecek.

Share
12 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.