Doğu Avrupa’nın En İyi Lüks Plaj Oteli | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Doğu Avrupa’nın En İyi Lüks Plaj Oteli

 Daha ilk yıllında uluslararası arenada mimarlık alanında ödülle taçlandırılan LUX* Bodrum Resort & Residences, bu kez de turizm alanında uluslararası bir ödüle layık görüldü. İsviçre’de düzenlenen ve Dünya Turizm Oscar’ı olarak kabul edilen World Luxury Hotel Awards’ta, LUX* Bodrum, “Doğu Avrupa’nın En iyi Lüks Plaj Oteli” seçildi.

Mauritius, Reunion Adaları, Maldivler gibi dünya jet sosyetesine hitap eden destinasyonlarda lüksü yeniden yorumlayan LUX*ın Avrupa ve Türkiye’deki ilk ve tek yatırımı olan LUX* Bodrum Resort & Residences, 1 Mayıs’ta başlayacağı yeni sezona, ödüller, başarılar ve yeniliklerle ‘merhaba’ diyecek.

MYC Partners’in geçtiğimiz yıl Mayıs ayında, 70 milyon Dolar’lık yatırım ile Türk turizm sektörüne kazandırdığı LUX* Bodrum Resort & Residences, dünyanın en prestijli mimarlık ödüllerinden olan Milano’daki A’Design Awards’ta kazandığı gümüş ödülün ardından bu kez de turizm alanında dünyanın en büyük organizasyonu olan World Luxury Hotel Awards’ta, dünyanın en iyileri arasına girdi. Otel misafirlerinin oyları ile belirlenen ödüllerde, pek çok uluslararası otel zincirini geride bırakan LUX* Bodrum Resort & Residences, “Doğu Avrupa’nın En İyi Lüks Plaj Oteli” olarak belirlendi.

Mayıs ayından itibaren yeniden misafirlerini ağırlamaya başlayacak olan LUX* Bodrum Resort & Residences’ta yeni sezon yeniliklerini duyurmak için düzenlenen basın toplantısında konuşan MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan,LUX* Grubunun Dünyanın En İyi Resort İşletmecisi seçildiğini vurgulayarak, “LUX* Bodrum henüz 1’inci yılını dahi doldurmadan iki çok önemli uluslararası ödüle layık görülmüştür. Bu ödüller, sadece LUX* Bodrum’un değil; Türk turizm sektörünün başarısıdır.” diye konuştu.

LUX* Bodrum, geleneksel tıp ile sağlık turizmine yön verecek

İnsanın tarih boyunca sağlık ve güzelliğin peşinde koştuğunu belirten Akdoğan, yeni sezonda LUX* Bodrum’u aynı zamanda bir sağlık oteli olarak da konumlayacaklarının altını çizerek şöyle konuştu: “Grubumuz bünyesinde yer alan estethica hastanelerinde başlattığımız ‘Geleneksel Tıp’ uygulamasını LUX* Bodrum’a da taşıyacağız. Sağlık Bakanlığı’nın onaylamasının ardından hastanelerimizde uygulamaya başladığımız kupa, hacamat, bitkisel deva gibi geleneksel tıp yöntemlerini Nisan, Mayıs, Haziran ve Eylül, Ekim, Kasım aylarında, bir sağlık paketi olarak hazırlayacağız ve misafirlerimize sunacağız.”

LUX* Grubu Global Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Axelle Mazery ayrıca yeni sezonda LUX* Bodrum Resort & Residences’ta spa ve wellnes hizmeti veren LUX* Me, açık hava sineması, disco restroom, Beach Rouge, Stella Restoran, Cafe LUX* gibi birçok donatı bulunduğunu hatırlatarak yoga ve meditasyon seansları, fitness eğitmenleri eşliğinde spor deneyimi, jet board’tan su altı dünyası keşfine kadar pek çok farklı deneyimin misafirleri beklediğini de müjdeledi.

Bodrum’un havaalanına 15 dakika mesafedeki en özel koylarından Adabükü’nde konumlanan LUX* Bodrum’un geçtiğimiz yıl, başarılı bir turizm sezonu geçirdiğini vurgulayan LUX* Bodrum Genel Müdürü Hakan Oral, Mart ayı sonuna kadar erken rezervasyon döneminin devam edeceğini belirtti. Oral, “Geçtiğimiz yıl %70 oranında, başta Avrupa olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarından uluslararası misafir ağırladık. Bu yıl pek çok önemli yeniliği hizmete sunacağız. Bu yeniliklerden biri de Bodrum’da başka bir örneği bulunmayan, çok özel misafirlerimiz için hazırladığımız premium villamız olacak. 1200 metrekarelik alanda konumlu “Private Water Front Villa”, kendi özel iskelesi ve mahremiyeti ön plana çıkaran konumu ile dikkat çekecek.” ifadelerini kullandı.

Share
404 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.