Kampanyaya Destek Veren Projeler | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

16 Mayıs 2018

Kampanyaya Destek Veren Projeler

Hükümetin konut kredisi faizlerini düşürme kararının ardından sektörün önde gelen kuruluşlarının üye olduğu GYODER, İNDER ve KONUTDER’in güç birliği yaparak başlattığı kampanyaya katılan projeler kampanya koşullarını açıkladı. İşte o projeler…

ESTON ŞEHİR KORU

Peşin satışlarda uygulanacak yüzde 20 indirim kampanyasında Polatyol; Eston Şehir Koru’da, sektörün belirlediği yüzde 20’ye yüzde 5 indirim daha ekledi. Projedeki Koru Daireler’de 30 bin TL peşinat, 4 bin 600 TL’den başlayan taksitler ve 0.98 faizle daire almak mümkün…Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörüne öncülük eden bir firma olarak üzerlerine düşen tüm sorumluluğu üstlenmeye her zaman hazır olduklarını vurgulayarak, “Ekonomimizin istikrarı, milletimizin refahı için gereken her adımı bugüne kadar hiç tereddüt etmeden attık, bundan sonra da atmaya devam edeceğiz” dedi. Bahçeşehir’in gerçek dokusuna uygun düşük yoğunluklu ve az katlı planıyla dikkat çeken Eston Şehir Koru projesinde; ağırlıklı olarak Villa, Katlı Villa, 5 katlı Koru Konakları ve 7-8 katlı Koru Evleri’yle toplam 1090 konut ve 31 ticari birim inşa edilecek. 2019’un ikinci yarısında tamamlanması planlanan projede 2+1’den 5,5+1’e kadar uzanan konut tiplerinin metrekaresi 5 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

HASANOĞLU İNŞAAT’TAN 3 PROJE

Hasanoğlu İnşaat, BANU EVLERİ Ispartakule 2 ve BANU EVLERİ Ispartakule 3 projeleri ile 15 Mayıs-15 Haziran 2018 tarihleri arasında geçerli olacak konutta büyük indirim kampanyasına katılıyor. Sözkonusu projelerde yer alan tüm peşin ve konut kredili satışlarda yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat kampanyası başlatıldı.

Böylece ev almak isteyen biri yüzde 5 peşinat ile 120 ay vadeli kredisini 0.98 vade farkıyla ödeyebilecek. Peşin ve banka kredili ödemelerde kampanya kapsamında yüzde 20 indirim olacak. Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Bu yeni düzenlemeler ve hayata geçirdiğimiz dev kampanyanın sektöre büyük bir canlılık getireceğini düşünüyoruz. Uzun zamandır elinde döviz olan ve gayrimenkul almayı bekleyen kesim harekete geçecektir. Böylelikle her yıl yaz döneminde yaşanan sektörel durgunluğun da yaşanmayacağına inanıyoruz” dedi.

ÇUKUROVA BALKON

Çukurova Gayrimenkul, Ramazan ayı boyunca ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor. Kampanya kapsamında, peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirime ek olarak sadece yüzde 5 peşinat ve 120 ay 0.98 faiz fırsatı ile konut sahibi olma imkanı sağlayan Çukurova Balkon, hemen teslim avantajı ile öne çıkıyor. Çukurova Gayrimenkul, kiralama konusunda anlaşmalı olduğu Adason Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım Danışmanlığı şirketi aracılığıyla projeden yatırım amacıyla konut alanlara kısa sürede uygun profilde kiracı da buluyor. 19 ve 20 katlı iki blokta toplam 261 konutun yer aldığı Çukurova Balkon’da, daireler 65 ila 273 metrekare arasında değişiyor. Projede 3 farklı tipte 1+1, 60 farklı tipte 2+1, 10 farklı tipte 3+1 ve 5 farklı tipte 4+1 daire yer alıyor.

Sur Yapı’dan 12 Projeyle Tam Destek

İstanbul, Antalya ve Bursa gibi birçok ilde şantiyeleri bulunan Sur Yapı kampanyaya 12 projesiyle destek veriyor. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “KONUTDER olarak öncülüğünü yaptığımız kampanyaya Sur Yapı olarak da tam destek veriyoruz.30 gün için çok cazip fırsatlar üst üste geldi. Özellikle gençlerin ve yeni evlilerin 214 bin TL fiyattan başlayan dairelerimizi yüzde 20 indirimli ve yüzde 5 peşinatla alma fırsatını Adeğerlendirmelerini istiyoruz” dedi.

Sur Yapı İstanbul’un 10 ilçesinde bulunan Bahçeyaka Ispartakule, Semt Bahçekent, Topkapı Evleri, Tempo City, Excellence Koşuyolu, YeşilMavi Maltepe, Muhit Sancaktepe, Lavender Sancaktepe, Gölbahçe Evleri, İlkbahar, Şehir Konakları ile Bursa Nilüfer’deki Marka Rezidans projeleriyle kampanyada yer alıyor. Kampanya kapsamında sadece yüzde 5 peşinat ödeniyor. Altıncı ayda yüzde 15; 12, 24 ve 36’ıncı aylarda ise yüzde 10 vade farksız Sur Yapı bünyesinde ödeme yapılıyor. 30 gün sürecek kampanya boyunca fiyat artışı olmayacağı garantisi veriliyor.

Akkuş Grup 2 Projesiyle Kampanyada

Akkuş Grubun parlayan yıldız ‘Alya’ markalı projeleri, dev kampanyanın da ‘yıldızı’ olmaya hazırlanıyor. Alya Penta ve Alya Grandis projeleri 15 Haziran’a kadar indirimli olarak satılacak. Ocak ayında lansmanı yapılan Alya Grandis’te fiyatlar bu kampanyayla birlikte yeniden lansman avantajlarını yakaladı. İstanbul Beylikdüzü’nde prestij caddesi Adnan Kahveci Bulvarı’nda inşa edilen ve 24 ay içinde teslim edilecek Alya Grandis projesinde 100 konut  yer alıyor. 100 milyon TL yatırım büyüklüğüne sahip Alya Grandis’te inşaat seviyesi yüzde 30 seviyesine gelirken, bugüne kadar 27 konut da sahibini buldu.  Alya Grandis’te ortalama metrekare fiyatı 15 Haziran tarihine kadar 4 bin 400 TL seviyesinde uygulanacak. Akkuş Grup çatısı altında, yine Beylikdüzü Adnan Kahveci Bulvarı’nda inşa edilen Alya Penta projesinde ise teslimler devam ediyor. Hemen oturmaya müsait projede sınırlı sayıda kalan dairelerde metrekare fiyatları 15 Haziran’a kadar olan sürede 4.250 TL seviyesinde uygulanacak. Abdülkadir Akkuş, Beylikdüzü’nün prestij caddesinde A kalite inşaatlarda bu fiyat seviyelerinin kolay kolay yakalanamayacağına dikkat çekti.

 

 

Share
418 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.