Deniz Üstünde Alışveriş Başlıyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Deniz Üstünde Alışveriş Başlıyor

Dap Holding’in Kartal’da tamamladığı IstMarina AVM, ‘deniz üstü alışveriş’ mottosuyla bugün açılıyor. 250 milyon euro yatırımla hayata geçirilen AVM’de 200 mağaza var.

DAP Holding’in Kartal’da 250 milyon euro yatırımla hayata geçirdiği İstMarina AVM, bugün yüzde 95 doluluk oranıyla kapılarını açıyor. ‘Deniz üstü alışveriş’ mottosuyla açılan AVM’de 200 mağaza bulunuyor. Bugüne kadar onlarca yaşam alanı ürettiklerini ifade eden DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Kartal’da inşa ettiğimiz İstMarina Projesi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük projelerinden biri. İstMarina AVM ile DAP Holding olarak ilk kez perakende sektörüne adım atıyoruz” dedi. İstMarina AVM’nin yalnızca alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezi olduğunun altmı çizen Ziya Yılmaz, “200 bin metrekare alanda inşa ettiğimiz İstMarina AVM, İstanbulluların yeni buluşma noktası olacak” diye konuştu.

İÇİNDEN YHT GEÇEN AVM

İstMarina’nın Türkiye’nin içinden hızlı tren geçen ilk AVM’si olduğunu vurgulayan Yılmaz, Haydarpaşa Garı’na 2018 sonunda ulaşması planlanan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren
hattının da İstMarina AVM’nin içinden geçeceğini ifade etti.

GÖZDE LOKASYON OLDU

Dünyaca ünlü markaları ve gurme restoranları içinde barındıran İstMarina’nın aym zamanda ‘Dünya’nın En İyi Yapı Geliştirme Projesi’ ve ‘2014’ün En Fazla Satış Gerçekleşen Projesi’ ödüllerine sahip olduğunu hatırlatan Yılmaz, Kartal’ın, son dönemde gelişmişlik ve refah düzeyiyle tercih edilirliği artan Anadolu Yakası’nın gözde lokasyonu haline geldiğini belirtti. Ziya Yılmaz, “Son dönemde yapılan araştırmalarda görüldüğü üzere Maltepe, Kartal, Kadıköy, Pendik ve Dragos beyaz yakalıların yaşamayı tercih ettiği en önemli yerleşim yerleri arasmda yer alıyor. Böylesine özel bir bölgeyi, İstMarina gibi değerli bir projeyle taçlandırdık” ifadelerini kullandı.

Markalar AVM’ye yeni konseptleriyle geldi
>üç kattan oluşan İstMarina AVM’de Inditeks markaları, Kiğılı, Koton gibi markalar yer alıyor. AVM’de LC VVaikiki de, 5 bin metrekare büyüklüğündeki ilk mağazasını açacak. Avi Alkaş, pek çok markanın İstMarina’ya keni konseptleriyle girdiğini sözlerine ekledi.

Kartal’a değer katacak

İstMarina AVM’nin işletmesini üstlenen JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş da, “Bizleri, açık hava alışveriş keyfinden mahrum bırakmayan ve öncü projelerden biri haline gelen İstMarina AVM, son yıllarda büyük bir gelişim gösteren Kartal’ın çehresini daha da güzelleştirmek için önemli bir girişim” dedi.

Share
1595 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.