Demir Sabancı, Manhattan'da arsa alıyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

05 Kasım 2018

Demir Sabancı, Manhattan’da arsa alıyor

Sabancı Holding’teki hisselerini yıllar önce satarak kendi yolunu çizen Demir Sabancı’nın şirketi Sedesco, Manhattan’da arsa satın alıyor.

Sabancı Holding’teki hisselerini yıllar önce satarak kendi yolunu çizen Demir Sabancı’nın şirketi Sedesco, New York’un en pahalı bölgesi Manhattan’da arsa satın alıyor. Şimdiye kadar ABD’de 4 projeyi hayata geçiren Sabancı’nın talip olduğu arsanın değeri 80 milyon dolar. Billionaire Row adlı bölgede yer alan arsa için anlaşma sağlanırsa Sabancı, yaklaşık 9 bin 300 metrekarelik bir alan üzerine proje geliştirecek. Bu ülkede inşaat yapan Türk şirketleri arasında Okan, Nef, Tahincioğlu, Tepe, Süzer, Bayraktar ve Bilgili Holding de yer alıyor.

Sedesco, ABD’deki bir gayrimenkul şirketinden 80 milyon dolara bir yer almak için masaya oturdu. Arsa bugünkü kurlarla 450 milyon liraya yakın bir değer ediyor. Demir Sabancı’nm istediği yer ise dünyanın en pahalı bölgesi Manhattan’ın en lüks yeri Billionaire Row. Bu bölge, en pahalı rezidansların olduğu yer olarak biliniyor. Tamamı lüks rezidans ve yüksek kulelerden oluşan bölgede Sabancı’nın almak istediği yer, yaklaşık 9 bin 300 metrekarelik bir alan üzerine proje geliştirme şansı da vermiş olacak.

Kaynak: DÜNYA

Share
260 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.