Demir Çelikte Yeni Yatırım Yolda | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

03 Ocak 2019

Demir Çelikte Yeni Yatırım Yolda

Demir-çelik sektöründe yeni yatırım yolda. Fuat Tosyalı, Türkiye’nin ithalatını ikame edecek yeni bir ürünün yatırımına başlayacağız” dedi. 

TOSYALI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, bu yılın başında sıfırdan yeni bir yatırımın duyurusunu yapacaklarını belirterek, “Mevcut yatırımlarımızın haricinde yeni bir lokasyonda, Türkiye’nin ithalatını ikame edecek, sektör açısından yeni bir ürünün yatırımına başlayacağız” dedi.

Tosyalı, “Demir-çelik sektöründe uzmanlaştık. Bu sektörün dışına hiçbir zaman bakışımız olmadı. Bundan sonra da böyle bir niyetimiz yok ama demir-çelik sektöründeki birikimimizi dünyanın birçok yerinde fırsatlara bakarak artıracağız” diye konuştu. Birçok yerden yatırım teklifi aldıklarını ifade eden Tosyalı, şöyle konuştu:

ASYA VE AVRUPA RADARDA 
“Mevcutta Afrika’dayız ama Asya ve Avrupa da ilgi alanımızda. Avrupa’daki tesisler bugün çok rekabetçi değil. Bugün yakaladığımız üretim parametrelerimizle sürdürülebilir rekabet avantajım elde ettik. Bu yetkinliğimizi Asya tarafında da, Avrupa tarafında da ortaya koyabilir ve kullanabiliriz. Oradaki fırsatlara bakıp değerlendiriyoruz. ”

ABD’nin vergisi üretimi azaltmadı 
TOSYALI, yıl içinde demir-çelik sektörüne yönelik ABD’nin gümrük vergisi artırımlarının da gündeme geldiğine işaret ederek, “Türk demir-çelik sektörünün tek pazarı ABD değil. Biz 180 ülkeye ihracat yapıyoruz. Geldiğimiz noktada ihracatımızı artırdık. ABD’nin vergi artırımıyla üretimimiz de ihracatımız da azalmadı” dedi.

Kaynak: AKŞAM

Share
221 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.