Clariant’tan “süper şeffaf” Renk Serisi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

08 Haziran 2017

Clariant’tan “süper şeffaf” Renk Serisi

Özel kimyasallar alanında bir dünya lideri olan Clariant, göz alıcı metalik ve madeni efektler yaratmak ve günümüzün lifestyle ürünlerinde arzulanan yüzey ve kontur pekiştirmeleri için yeni tonlar sağlamak amacıyla, halojensiz pigmentlere dayanan süper şeffaf preparatlar serisi Hostatint A 100-ST’yi sunuyor.

indergi_Clariant'tan “süper şeffaf” Renk Serisi12017 Avrupa Boya Hammaddeleri ve Kaplama Fuarı’nda sunulan yeni Hostatint A 100-ST serisi, solvent bazlı boya sistemleri için bir renk çemberi sunan dokuz adet kullanıma hazır, süper-şeffaf pigment preparatı içeriyor. Çok ince pigment partikülleri, mükemmel dispersiyon (yayılım) ve uzun süreli istikrar, boyaya benzer şekilde ışık ve hava koşulları dayanıklılığı çok yüksek olan ve migrasyon veya boya kusması görülmeyen bir renk yoğunluğuyla efektleri güçlendirmek için gereken ön koşulları oluşturuyor.

Hostatint A 100-ST performans avantajlarının yanı sıra, üreticilerin yaratıcılık seçeneklerini artırarak kaplama endüstrisine de yardımcı oluyor. Halojensiz pigment molekülleri, halojen içeriğine karşı sektörün getirdiği kısıtlamaları karşılayarak orijinal elektronik ekipman (OEM) üreticileri için parlak yeşil tonların formülasyonunu destekliyor.

Hostatint A 100-ST’nin süper şeffaflığına sahip endüstriyel kaplamalar, cam, ahşap veya metal gibi bir alt tabakanın görünürlüğünü artırarak uygulamalara kaliteli bir çekicilik katmak için de kullanılabiliyor. Siyah bir alt tabakanın üzerinde neredeyse görünmeyen süper şeffaf renkli kaplamalar, özellikle siyah/renk kontrastının vurgulanmasında da etkili oluyor.

Hostatint A 100-ST pigment preparatlarının kullanımı kolay ve güvenli. Akışkanlık değerleri düşük; solvent bazlı boya sistemlerine oldukça uyumlu ve depolama, taşıma ve kullanım işlemlerinin daha güvenli olmasını sağlayan çok yüksek bir parlama noktasına sahip. Hostatint A 100 ST’lerin stabil preparatlar olması, uzun bir raf ömrüne katkıda bulunuyor.

Clariant Global Kıdemli Teknik Pazarlama Müdürü Bernhard Stengel-Rutkowski şunları söyledi: “Metalik ve madeni efektli tonlar cep telefonlarından bisikletlere ve otomobillere kadar endüstriyel uygulamalar için gittikçe daha önemli hale geliyor. Ayrıca cam veya ahşap yüzey özelliklerini güçlendirmek için kullanılan şeffaf uygulamaların kullanımına da gittikçe artan bir ilgi var. Kapsamlı bir pigment preparatı serisi olan yeni Hostatint A 100-ST, şeffaf uygulamalar için çok çeşitli renk tonlarının hızlı ve esnek formülasyonunu sağlıyor. Ayrıca, piyasa segmentlerindeki yeni kaplama trendlerine hitap etmek için üreticilere uygun maliyetli bir çözüm sunuyor.”

Share
1758 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.