Çin’in En Büyük Şirketi Mar Yapı İle Türkiye’ye Geldi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Çin’in En Büyük Şirketi Mar Yapı İle Türkiye’ye Geldi

Lüks otel zincirini de bünyesinde barındıran Çin’in en büyük şirketlerinden Wanda Group ile Mar Yapı arasındaki stratejik işbirliğinin ilk adımı olan Wanda Vista İstanbul için imzalar atıldı

ÇİN’in en büyük ticari kuruluşlarından Wanda Group ile Mar Yapı arasında stratejik iş birliği anlaşması imzalandı. Wanda Group’un teknolojiden turizme, fınanstan gayrimenkule kadar geniş faaliyet alanlarındaki yatırımlarında Türkiye’de Mar Yapı”yı stratejik ortak olarak konumladığı iş birliği kapsamında Wanda’nın ilk yurt dışı oteli İstanbul’da açılacak.

indergi-cinin en buyuk sirketi mar yapi ile turkiyeye geldi
Wanda Vista İstanbul projesinin Şanghay’daki imza töreni öncesinde Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, Çin’in en büyük girişimcisi olan Wanda Group Başkanı Wang Jianlin ile grubun Pekin’deki merkezinde bir araya geldi. Görüşmede Wanda ile Mar Yapı arasında turizm sektörü dışındaki faaliyet alanlarında da ortak çalışmalar yapılması konusunda mutabık kalınırken, e-ticaret ve grubun sahip olduğu diğer markalarla ilgili adımlar atılması kararlaştırıldı.
İki grup arasındaki iş birliğinin ilk adımı olan Wanda Vista İstanbul, 2018 yılında faaliyete geçecek. Wanda Vista İstanbul, 150 odalı bir otel olarak hizmet vermenin yanı sıra yine otel binası içinde yer alan 300 rezidans dairesinin de işletmesini üstlenecek.
İLK YURT DIŞI OTELİ 
Wanda Hotels&Resorts Başkanı Qian Jin, imza töreninde yaptığı konuşmada, Wanda Vista markasına ait ilk yurt dışı otelini İstanbul’da açacaklarını bildirdi. Jin, Mar Yapı ile ortaklıklarının Çin’den dünyaya açılan uluslararası bir otel yönetimi şirketi olma hedefleri doğrultusunda önemli bir kilometre taşı olduğuna inandığım belirterek, şunları kaydetti:
“Mar Yapı gibi prestijli bir şirketle çalışmaktan gurur duyuyoruz. İstanbul’da 150 lüks misafir odası ve süitlere sahip Wanda Vista İstanbul otelimize ek olarak 300 odalı Wanda Vista Residenee da faaliyete geçecek. Otelimiz, lokasyon olarak en büyük alışveriş merkezlerinin yer aldığı, havaalanı yakınında yoğun bir iş merkezinde yer alıyor. Burada Çin’in yerel kültürel unsurlarıyla bezenmiş Wanda Vista servisini sunacağız. Mar Yapı ile el ele hayata geçireceğimiz Wanda Vista İstanbul, geleneksel Çin estetiğini ve misafirperverliğini yansıtan konseptiyle Türkiye’nin en lüks oteli olacak.”

Share
906 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.