Cengiz İnşaat’ın İlk Konut Projesi İzmir’e | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

23 Şubat 2018

Cengiz İnşaat’ın İlk Konut Projesi İzmir’e

Daha çok havalimanı, metro, tünel gibi altyapı projeleriyle tanınan Cengiz İnşaat ilk markalı konut projesini 70 milyon liralık yatırımla İzmir’de hayata geçiriyor. 

BUGÜNE kadar inşaat sektöründe ağırlıklı olarak altyapı projelerine imza atan, aynı zamanda İstanbul’un 3. Havalimanı’nı inşa eden ortak girişim grubu arasında yer alan Cengiz İnşaat, markalı konut sektörüne İzmir’den giriş yaptı.

MAVİŞEHİR’DE YÜKSELİYOR 
Şirketin ilk markalı konut projesi Mavişehir’de yükselen Livin’îzmir, 35 bin metrekare arsa üzerinde 366 konut ve 33 ticari üniteden oluşuyor. Livin’îzmir için düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Cengiz İnşaat Gayrimenkul Yatırım Koordinatörü Mehmet Cengiz, “Bugüne kadar yaptığımız işlerdeki yüksek kalite anlayışımızı konut sektörüne de taşıyoruz. Livin’İzmir, ‘Mutlu toplum, mutlu evden başlar’ felsefesiyle oluşturulan; sunduğu sosyal imkanlar, yeşil alanlar ve kaliteli malzeme seçimiyle üzerinde çok titizlendiğimiz özel bir proje” diye konuştu.

10 YILLIK YATIRIM 
Livin’İzmir’in yeni etaplarıyla devam edeceğini vurgulayan Mehmet Cengiz, 10 yıla yayılacak yatırımın 6 etaptan oluşacağını ve konut sayısının 2 bin – 2 bin 500’e ulaşacağını sözlerine ekledi. İlginin yüksek olduğunu belirten Cengiz, şimdiye kadar 40 dairenin satıldığını ifade etti.

1+1 daire 630 bin TL 
PROJEDE 1 +1 ‘den 5+2’ye kadar değişen konut tipleri yer alıyor. 1+1 daireler 630 bin TUöen, 2+1 daireler 1 milyon 110 bin TLden, 3+1 daire fiyatlarıysa 1 milyon 400 bin TLden başlıyor. Projede yaşamın 2019’un ilk çeyreğinde başlaması hedefleniyor.

Share
669 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.