Çekmeköy İhalesi de DAP’ın Oldu | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Çekmeköy İhalesi de DAP’ın Oldu

Nişantaşı’ndan sonra Çekmeköy Ihalesi’ni de DAP Holding iştiraki Eltes inşaat ve istlife iş Ortaklığı kazandı. Arsa 1.1 milyar TL’ye alındı.

EMLAK Konut GYO’nun, İstanbul’un en yeşil ve en değerli lokasyonlarından Çekmeköy’de yer alan arsası için gerçekleştirdiği ihaleyi DAP Holding iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı kazandı. Emlak Konut GYO tarafından Çekmeköy’de, toplam arsa alanı 155 bin 56 metrekare olan arazi için düzenlenen ihalenin, pazarlık- açık artırma- kapalı zarf bölümünü içeren ikinci oturumu dün yapıldı.

EMLAK KONUTA 355.5 MİLYON
İhaleye, beş firma katıldı. Kapalı zarf teklifi sonucunda 1 milyar 111 milyon 100 bin TL bedelle en yüksek teklifin sahibi olan Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı arazinin yeni sahibi oldu. Emlak Konut GYO’ya ödenecek bedel 355 milyon 552 bin TL oldu. Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı, Çekmeköy’de toplam arsa alanı 155 bin 56, toplam inşaat alanı ise 87 bin 509 metrekare olan arsada karma proje geliştirecek.

KARMA BİR PROJE YAPACAK
Dap Yapı, hem İstanbul’un karmaşasından uzakta hem de birkaç dakikalık mesafeyle ulaşım ağlarına yakın olan bögede ticari üniteler, konutlar, eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesisle park alanlarının yer alacağı bir projeyi konut ve ticari alanlarm yüksekliği zemin + beş kat olacak şekilde planlıyor.
Çekmeköy’de, toplam arsa alanı 155 bin 56 metrekare olan arazi için düzenlenen ihaleye beş firma katıldı. DAP Holding arsaya 1 milyar 111 milyon 100 bin TL bedelle en yüksek teklifi verdi.

DAP Yapı, Nişantaşı’nda yer alan Marmara Üniversitesi kampüsü arazisi için yapılan ihaleyi de 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle kazanmıştı. DAP Holding Yönetim Kurulu k Başkanı Ziya Yılmaz, “Çekmeköy bölgesinin yabancısı değiliz. 2000’li yıllarda Çekmeköy’ün tanınması ve gelişmesinde başrolü oynayan markaların başında geldik” dedi

Share
653 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.