Çamlıca Camii’nin Açılışı Ertelendi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

31 Mayıs 2018

Çamlıca Camii’nin Açılışı Ertelendi

2013 yılından bu yana yapımı süren ve 10 Haziran tarihinde açılması planlanan Çamlıca Camii’nin açılışı ertelendi.

10 Haziran tarihinde Kadir Gecesi açılması planlanan Çamlıca Camii’nin ‘tam olarak bitmeyeceği” için açılışının ertelendiği öğrenildi. Yapımına başlandığından bu yana yaklaşık 58 aydır inşaatı devam edilen Çamlıca Camii inşaatının 10 Haziran 2018 tarihinde ramazan ayının Kadir gecesi açılması planlanıyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki akşam İstanbul’un Fethi Kutlamaları sırasında “İstanbul’a kazandırdığımız manevi zırh olarak gördüğümüz Çamlıca Camii’ni 10 Haziran’da Kadir Gecesi’nde ibadete yetiştirmek istiyoruz. Fakat arkadaşlara söyledim. Yarım yamalak yok. Yetiştirecekseniz yetiştirin, yetişmiyorsa bittiği zaman açarız” şeklinde konuşmuştu.

Bu açıklamanın ardından cami inşaatını değerlendiren İstanbul Cami ve Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin Başkanı Ergin Külünk, “Cumhurbaşkanı’mızın açıklamasından sonra bu sabah yeni bir iş takvimi oluşturduk. Tam olarak bitmeyeceği, eksikleri kalacağı için açılışı erteledik. Bir sanat eseri olarak gördüğümüz caminin her yerini bitirdikten sonra açılış için yeni bir takvim oluşturacağız” bilgisini verdi.

Kaynak: Habertürk

Share
185 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.