Cam Seramik İhracatçılarında Yeni Dönem | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Cam Seramik İhracatçılarında Yeni Dönem

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nde seçim süreci tamamlandı. ECE Banyo Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz başkanlığa seçildi.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nde seçim süreci tamamlandı. ECE Banyo Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz başkanlığa seçildi. Erdem Çenesiz seçimlerin ardından yaptığı değerlendirmede, sektör olarak 150 üyeyle 2,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “2018 yılının ilk çeyreğinde ihracat miktarında gerçekleşen yüzde 12 artışla moral bulduk. Yılsonu hedefimiz bu oranı yüzde 20’ye çıkarmak” dedi.

Seçimlerin sektörlerin ortak mutabakatıyla oluşan tek listeyle yapıldığı Çimento, Cam, Seramik İhracatçıları Birliği’nde, Erdem Çenesiz başkanlık görevine getirildi. Seçimlerin ardından bir değerlendirme yapan Çenesiz, 150’ye yakın ülkeye, 2,9 milyar Dolarlık ihracat yapan bir sektör olduklarının altını çizerek, “2018 yılının ilk çeyreğinde ihracat miktarında gerçekleşen yüzde 12 artışla moral bulduk. Yılsonu hedefimiz bu oranı yüzde 20’ye çıkarmak. Birliğimizin 3 ana sektörü olan seramik, çimento ve cam endüstrileri, çok az ithalat ile yüksek ihracat yaparak milli katma değer yaratan sektörlerdir. Bu açıdan birliğimizin ülke ekonomisi ve gelişimi için özel bir durumu olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Share
305 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.