Bu Dalgalanmadan Daha Güçlü Çıkacağız | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

16 Ağustos 2018

Bu Dalgalanmadan Daha Güçlü Çıkacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bugün telekonferans yoluyla gerçekleştirdiği görüşme için 4 bine yakın yatırımcı kayıt yaptırdı. Bakan Albayrak yatırımcılara Türkiye’nin bu dalgalanmadan daha güçlü çıkacağını anlattı.

Yabancı yatırımcılarla ilk telekonferans görüşmesini gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, son ekonomik gelişmelerin ardından küresel yatırımcılara mesajlarını doğrudan iletiyor.

Telekonferansa, ABD, Avrupa ve Ortadoğu’daki yatırımcılar başta olmak üzere, dünya genelinden katılım gerçekleşiyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ son ekonomik gelişmelerin ardından yabancı yatırımcılarla telekonferans yoluyla görüşüyor.Görüşmeye yaklaşık 4.000’den fazla yatırımcı katılım sağlıyor. Berat Albayrak konferansta yaptığı konuşmada “Bu dalgalanmalardan daha güçlü çıkacağız” mesajı verdi.   Albayrak özetle şu mesajları verdi:

Türk Bankacılık sistemi sağlıklı ve güçlü. Şu an piyasa düzensizliği ile uğraşıyoruz. Bankacılık sisteminin açık döviz pozisyonu yok.

Bu dalgalanmalardan daha güçlü çıkacağız

Şirketler kısa vadeli yükümlülükleri karşılayabilir.

Mali disiplinden asla taviz vermeyeceğiz.

Dün Bakan Albayrak’ın da bulunduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani arasında toplantıdan 15 milyar dolarlık doğrudan yatırım çıkmıştı.

 

Share
473 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.