Boğazın Altından Geçecek Dev Proje Başlayacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

22 Ekim 2018

Boğazın Altından Geçecek Dev Proje Başlayacak

İstanbul’un trafiğini rahatlatacak yeni bir projenin müjdesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından verildi. Üsküdar-Çekmeköy metrosunun açılışında konuşan Bakan Turhan, İstanbul Boğazı’nın altından geçecek ve günde 6.5 milyon insanın kullanacağı dev bir projeye başlayacaklarını açıkladı. Proje, dünyada bir ilk olacak.

İstanbul’un ulaşımına ilişkin yatırım ve projeleri sürdüreceklerini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Üsküdar-Çekmeköy metrosunun açılışında İstanbullulara müjdeyi verdi:  Boğazın altından geçecek dev bir proje başlıyor. Dünyada bir ilk olacak proje ile günde 6.5 milyon insanın ulaşımı sağlanacak.

Çalışmaların İstanbul’un her bölgesinde devam ettiğini, metrolarıyla, karayolu ulaşım sistemiyle bütün İstanbul’un her köşesinde, çalışmalar yaptıklarını belirten Bakan Turhan şöyle konuştu:

“Yakında İstanbul Boğazı’nın altında geçecek dev bir projeye de başlayacağız. Bu projeyle dünyada bir ilki gerçekleştireceğiz. Günde 6,5 milyon insanın kullanacağı, toplam 9 farklı raylı sistem ve ekspres metro ile iki kıta birbirine bağlanacak. Bugün hizmete girecek Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattı, sadece 3 ilçeyi birbirine bağlamayacak, Üsküdar’dan Marmaray, oradan da Hacıosman metrosuna entegre olacak. Kısacası İstanbul’un tüm ilçelerini birbirine bağlama hedefimize daha da yaklaşmış olacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli olarak diğer projelerimizi de bir bir hayata geçeceğiz.”

Share
418 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.