Bodrum Artık Turizmin Şampiyonlar Liginde | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Bodrum Artık Turizmin Şampiyonlar Liginde

Çağdaş Holding, Bodrum’da ikinci Swissotel’i açmaya hazırlanıyor. Dağlarca Çağlar, “Mandarin geldi. Four Seasons ve Banyan Tree de geliyor. Bodrum artık turizmin şampiyonlar liginde” dedi.
indergi_Bodrum Artık Turizmin Şampiyonlar Liginde1Akşam gazetesinin haberine göre, Bodrum’da 30 yıldır konut üreten Çağdaş Holding, 2015 yılında Turgutreis’te açtığı Swissotel’den sonra ikinci Swissotel’i de 2018 yılında Yokuşbaşı’nda açmaya hazırlanıyor. Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, Bodrum’un ikinci Swissotel’inde inşaatın sonuna geldiklerini belirterek, “Bodrum Kalesi, Kos Adası ve Karaada manzarasına hakim Swissotel Rezidans Bodrum Hill’de 108 oda ve 35 rezidans yer alıyor. Projenin yatırım bedeli ise 100 milyon euro” dedi.
Çağlar, Bodrum’a yatırıma devam edeceklerinin de altını çizerek “İki yılda 100 milyon euro arasında yeni yatırım planlıyoruz” bilgilerini aktardı. Son dönemde Bodrum’un yatırımcı için cazibesinin artl tığım ve dünya turizm sektörünün şampiyonlar ligindeki bütün otellerin Bodrum’a gelmek için yarıştığını belirten Çağlar, “Mandarin geldi. Four Seasons geliyor. Swissotel, Hilton, Banyan Tree de yapılıyor. Hepsi 2020’lerde tamamlanacak. Cannes’a gittiğinizde neyi görüyorsanız burada da o olacak. Bodrum 25 yılda amatör ligden şampiyonlar ligine çıktı” şeklinde konuştu.
Bvlgari ve Armani markaja aldı 

SON yıllarda lüks moda markaları da turizm sektörüne hızlı bir giriş yaptı, iki dünya devi Armani ve Bulgari de özel destinasyonlarda açtıkları otellerle dikkat çekiyor. Bu iki markanın da Türkiye’de girmek istediği ilk lokasyon olarak Bodrum öne çıkıyor. Emrağ İnşaat Yatırım’ın Bodrum’un Haremtan Koyu’nda inşa ettiği 23 villa ve 33 bağımsız bölümden oluşan proje için hem Armani hem de Bvlgari’yle görüşme halinde olduğu belirtiliyor.
Yüzde 10’u satıldı bile 

Swisotel Resort Bodrum Hill’de fiyatların 900 bin eurodan başlayıp, 7.5 milyon euroya kadar yükseldiğine dikkat çeken Çağlar, projedeki rezidansların 10’unu şimdiden sattıklarını ifade etti.
REKOR BÜYÜME BEKLİYORUZ 
Bodrum’daki gayrimenkul sektörünün hareketli bir dönem geçirdiğine dikkat çeken Dağlarca Çağlar, bu hareketliliğin grup şirketlerinden Çağdaş Beton’un büyümesine de pozitif katkı sağladığını söyledi. Çağlar, “Bu yıl betonda yüzde 20 büyürüz. 3 yıl boyunca da gelecek projelerinde etkisiyle rekor büyümeler bekliyorum” ifadelerini kullandı. Bodrum’a ilginin artmasında bayram tatili gibi tatil dönemlerinde Bodrum’a 2 milyona yakın insanın geliyor olmasının da etkisi bulunduğunu sözlerine ekledi.
ÖTE yandan Muğla’nın Bodrum ilçesinde markalı inşaat projelerinin sayısı da hızla artıyor. Uzun yıllardır Bodrum’da faaliyet gösteren Çağdaş Holding ve Seba İnşaat yeni projelerde inşaat çalışmalarını sürdürürken, Nef, Astay İnşaatın Fourseasons projesi, Mesa, Gülman Grup, Ofton İnşaat, Altunbüken Holding, Aksoy Holding de Bodrum’a yatırım yapıyor. Ayrıca Ağaoğlu Şirketler Grubu ile Dap Yapı’nın da bölgede proje hazırlığında olduğu biliniyor.

Share
759 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.