Boccaporto’ya 7. Ödül Birden | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Boccaporto’ya 7. Ödül Birden

Yaşam alanlarına sunduğu estetik bakış açısı ve ergonomi ile tasarım dünyasını etkisi altına alan Koleksiyon’un Boccaporto’su ödüle doymuyor. Koleksiyon’un “Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altındaki tasarımlarından Boccaporto, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği tarafından verilen IDEA 2018’de Gümüş Ödül’ün de sahibi oldu.

HyperFocal: 0

Ortak alanlar ve açık ofislerde çalışmaya yeni bir yorum getiren ve Koleksiyon’un “Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altında sunulan tasarımlarından Boccaporto, ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Boccaporto, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği tarafından bu yıl 38’incisi düzenlenen IDEA 2018’de Gümüş Ödül’ün sahibi oldu.

Boccaporto’nun IDEA 2018’de ödüle layık görülmesinden onur duyduklarını belirten Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan, “Kalabalık ortamlarda bile özel alan ihtiyacını karşılayan tasarımıyla Boccaporto, pazar için eşsiz bir ürün” dedi.

İtalyan tasarım stüdyosu Metrica tarafından Koleksiyon için tasarlanan Boccaporto, çevre ile iletişimi ideal düzeye taşıyarak hem bireysel hem kolektif çalışmalar için uygun ortamı kullanıcısına sunuyor. Boccaporto aynı zamanda iç bölümünde kullanılan LED aydınlatma, enerji ve güç donanımı sayesinde havaalanı ve kütüphane gibi kalabalık mekânlarda özel bir çalışma ortamı sunuyor.

Mekân içinde mekân yaratarak ortak çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan bireysel konsantrasyonun güçlendirilmesini sağlayan Boccaporto, 2-3 kişiyi ağırlayabilen modeli ile de bireysel kullanımların yanı sıra ekip çalışmaları için gereken izole ortamın yaratılmasına izin veriyor.

Boccaporto ödüle doymuyor

Tasarımı ve teknolojik donanımıyla öne çıkan Boccaporto, son olarak EDIDA (Elle Decor International Design Awards) Ödülleri’nde “Oturma Ünitesi” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi olmuştu. Boccaporto ayrıca “Interior Design dergisi tarafından düzenlenen “Yılın En İyisi Ödülleri”nde mobilya kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüş, NeoCon 2017’ye damgasını vurarak büyük beğeni toplamış, 2017’de Design Turkey Üstün Tasarım Ödülü’nü almış, Interior Design dergisinin düzenlediği HiP Ödülleri’nde en iyi çalışma alanı seçilmiş, BUILDINGS Dergisi’nin Yenilikçi Ürün Ödülleri’nde de büyük ödülün sahibi olmuş, AIT 2016’da “Innovation Award” ile ödüllendirilmişti. Boccaporto bu ödülle birlikte çıktığı ilk günden bu yana 7 ödülün sahibi oldu.

Share
360 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.