Bir Haftada 1500 Konut Satıldı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

05 Eylül 2018

Bir Haftada 1500 Konut Satıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Türkiye için Kazanç Vakti’ adıyla başlattığı kampanya da, inşaat satışlarındaki durgunluğu gideremedi. Sektör temsilcilerinin verdiği bilgilere göre, bir haftada bin 500 ev satılabildi 

KONUT kampanyasında bir hafta geride kaldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğündeki kampanyada alıcı için birtakım fırsatlar sunuldu. 31 Ekim’e kadar sürecek kampanyada peşinat yüzde 10 çekildi, peşin alımlarda yüzde 10 indirim yapıldı.

Konut kredi faizleri yüzde 2’yi aşmışken, firmalar 120 ay vadede 0,98 faiz imkânı sundu. Altın ya da dövizini bozdurup peşinat verenlere firmalâr kar garantisi verdi, zarar olursa taksitten düşeriz dedi. Tüm bunların yanında borcunu altıncı ayda kapatana yüzde 35, bir yılda kapatana yüzde 25 indirim yapılacağı açıklandı. Sektör temsilcilerinin verdiği bilgilere göre bir haftada bin 500 ev sahibini buldu.

“3 milyar liralık ciro bekliyoruz” 
Kampanyayı değerlendirmek için bir basın toplantısı düzenleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, “Bir haftada internet sitemizi 1,5 milyon kişi ziyaret etti. 30 bin kişi çağrı merkezlerinden bilgi aldı, randevu talep etti. Satış ofisine gelen sayısı 5 bini aştı. Sâdece Emlak Konut projelerinden 500 ev içip kaparo aldık” dedi.

Tatilde olan vatandaşların dönmesinden sonra satışların katlanarak artacağını savunan Gedikli, “Çok yoğun ilgi ve talep var. Bu yüzden projeye dâhil olan konutları 5 bine çıkarabiliriz. Kampanya sonunda Emlak Konut adına 3 milyar liralık ciro bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak. Yurt Gazetesi

Share
214 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.