BİEN Özel Koleksiyonu İle Unicera’da | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

BİEN Özel Koleksiyonu İle Unicera’da

Özgün ta­sa­rım­la­rı, çok özel ve sü­rek­li ye­ni­le­nen zengin ürün yel­pa­ze­siy­le sek­tö­rün ön­cü­le­rin­den olan Bİ­EN, en son teknoloji ile ürettiği ve 2017 yılının en yeni tasarımlarını ilk kez UNICERA’da tanıtacak.

indergi-bien koleksiyon

8-12 Mart 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek olan Se­ra­mik Ban­yo Mut­fak Fu­arı’n­da Bİ­EN, en ye­ni ta­sa­rım­la­rı ve göz alı­cı ürün­le­riy­le 560 m2’lik stantla 4. Hol C06’da fu­ar­da ye­ri­ni ala­cak.

Bien markası ile on yıl önce pazara girdiklerini ve şirketin bugün pazarda önemli ve etkin bir pay sahibi olduğunu söyleyen Bien Grup Satış Başkanı Metin Savcı “Bien, dünya pazarında 6 kıtada; Amerika, Kanada, Almanya, İngiltere, Fransa ve İsrail başta olmak üzere 70’i aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz yeni anlaşmalar ile Bien’i küresel bir marka yapma yolunda önemli adımlar attık. Bozüyük ve Bilecik’teki fabrikalarımızda 25 milyon m2’nin üzerinde karo üretimi yapıyoruz. Ayrıca 200 bin parçanın üzerinde Seramik Sağlık Gereçleri diye adlandırdığımız vitrifiye üretimimiz mevcut” diye konuştu.

DAİMA GENÇ DAİMA YENİ

Savcı: Özgün, kaliteli, yenilikçi ve tasarım öncelikli üretim yapan bir marka olarak doğaya saygılıyız. Dünyada seramik sektöründe tasarımın gelişimi gerçekten baş döndürücü diyebiliriz. 2010-2016 yılları arasında Türkiye dünya tasarım sıralamasında ikinciydi. Bien’de 5’inci sırada yerini aldı. Seramik tasarımlarında dünya doğaya ve doğallığa dönüyor. Ülkemiz dünya seramik ihracatında da kazanç olarak dördüncü sırada yer almakta. Türkiye’de üretilen Seramik karo ve SSG diye adlandırdığımız vitrifiye ürünlerinin yaklaşık yüzde 40’ı yurt dışına ihraç edilmektedir. Dünyanın ikinci büyük fuarı olan Unicera, özellikle bizim gibi üretiminin önemli bir kısmını yurt dışına ihraç eden markalar için önemli bir yerde durmaktadır.

DOĞADAN SENTEZLER

Savcı: Tasarım ekibimiz ürün geliştirirken o yılın trendlerini, moda renkler, tarzlar ve uygulamaları dikkate alıyor. Bien doğadan ilham alan bir marka olarak 2017 koleksiyonunda yine doğal objeleri vurgulayacak ve doğadan tarzlar sentezleyecek. Seramikte bu yıl mermer ve tekstil tarzlarını çok göreceğiz.

BÜYÜK EBATLAR ÖN PLANDA

Unicera’da yeni tasarımların yanısıra özellikle 40×120, 60X120, 80×80 ebadındaki ve 20 mm kalınlığındaki ürünleri ön plana çıkaracaklarını dile getiren Metin Savcı “Doğal dokuyu doğal ürünlerin orijinal efektlerini sağlayan rölyefli kalıplarımızla ürünlerimize yansıtıyoruz. Tüketici bu tarz ürünleri almadan önce mutlaka ürünün yüzeyinde o doğallığı hissetmek istiyor. 2017 yılı yeni ürün portföyümüzü ve vitrifiye tasarımlarımızı da fuarda profesyonellere ve nihai tüketicilerimize sunacağız” dedi. Fuarda en yeni ürünleri olan Antique Carrara, Pietra Venata, Anabel Serileri ve Seramik Sağlık Gereçleri’nde ise Selection Serisi ile ön planda olacaklarını söyleyen Savcı, “Beklentimiz pazar paylarını büyütmek ve iş hacmimizi artırmaktır” dedi.

Share
810 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.