Beyoğlu’nun 25 Projesi Cannes Yolunda | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

13 Mart 2018

Beyoğlu’nun 25 Projesi Cannes Yolunda

Beyoğlu Yatırımcılar Grubu (BİG), Beyoğlu’nun marka projelerini ‘Gayrimenkul Fuarı MIPIM 2018’de uluslararası yatırımcılara tanıtacak. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Uluslararası yatırımcıları Beyoğlu vizyonunun bir parçası olmaya davet edeceğiz” dedi. 


Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM 2018,13-16 Mart 2018 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes kentinde yapılacak. Fuara dünyanın dört bir yanından, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 100’e yakın ülke katılacak.
Türkiye’nin marka ilçelerinden olan Beyoğlu da fuara katılmak için hazırlıklarım tamamladı.

Son yıllarda hızla yükselen ve yabancıların ilgi odağı olan Beyoğlu, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda fuarın ilgi odağı olacak. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın öncülüğünde fuarda yerini almaya hazırlanan Beyoğlu Yatırımcılar Grubu (BIG), Beyoğlu’nun marka projelerim uluslararası yatırımcılara tanıtılacak.

25 proje tanıtılacak 
Beyoğlu fuarda; Taksim 360, (Tarlabaşı) Galataport, ITaliçport, Okmeydanı, Ornektepe Dönüşüm, Piyalepaşa İstanbul, AKM, Maksim, Narmanlı Han, Rumeli Han, Alkazar, Koç Müzesi Dolapdere, Martı Projesi, Benasta Beyoğlu, Krea, Ege Yapı, TomTomGardens ve Taksim Camii’nin de aralarında bulunduğu 25 proje ve 25 firma ile görücüye çıkacak.

Beyoğlu Yatırımcılar Grubu, Beyoğlu’nun 25 marka projesini Fransa’da düzenlenecek olan gayrimenkul fuarında tanıtacak. Belediye Başkanı Demircan, uluslararası yatırımcıları Beyoğlu’na davet edeceklerini söyledi

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nu ve yapılan yatırımları pazarlayabilecekleri her türlü organizasyonda yerlerini almaya gayret gösterdiklerini belirterek, “Beyoğlu Belediyesi ve BİG olarak MIPIM Gayrimenkul Fuarı’na 2015,2016 ve 2017 yıllarında da yerimizi aldık, bu yıl da alacağız. Geçtiğimiz yıl 35 firma ve 47 proje ile katıldık ve sadece Beyoğlu’nu değil; İstanbul’ umuzu ve ülkemizi de yatırımcılara etraflıca anlatma fırsatı yakaladık. Geçen sene yenilediğimiz Beyoğlu maketi fuarda yoğun ilgi görmüştü. Bu yıl da aynı hedefle ilçemizi ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Açık ara öndeyiz 
Dünya’nın şehir haritası değişse de İstanbul’un. konumunun ve öneminin asla değişmeyeceğini de ifade eden Başkan Demircan, “İstanbul’un dünyaya açılan kapısı Beyoğlu da bu listedeki yerini koruyacak. Hatta, cazibesine cazibe katacak. Önümüzdeki üç yılda son 13 yılda Beyoğlu’nda elde ettiğimiz büyümeye denk bir gelişmeye imza atmayı hedefliyoruz. Şehirlerarası rekabette açık ara öndeyiz. Bu gerçek tartışma götürmeyecek kadar açık ve nettir. Ülkemizin, İstanbul’un ve özellikle de Beyoğlu’nun yabana yatırımcılara ihtiyacı vardır. Gündemimiz, yatırım, ilerleme, istihdam, rekabet, yenilikçilik. Bu yıl da MIPİM’de rekabetçi, yenilikçi, istihdam üretecek, teknoloji ve inovasyonun dönüştürücü gücünün farkında olan uluslar arası yatırımcıları Beyoğlu vizyonunun bir parçası olmaya davet edeceğiz. Burası dün olduğu gibi bugün de dünyanın merkezidir. Dünyanın merkezinde ürettiğimiz fırsatlar herkese açık” şeklinde konuştu.

Share
293 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.