“Beykoz’un İmarını Artırmaya Çalışıyoruz” | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

20 Şubat 2018

“Beykoz’un İmarını Artırmaya Çalışıyoruz”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçede imar planı çıkarmak için 5 ayrı kurulla çalıştıklarını ve mücadele verdiklerini belirterek “Zorluklarla halkımızın imarını artırmak için çalışıyoruz” dedi

Yerel basın mensupları için gerçekleşen toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçede imarı artırmak için çalıştıklarını söyledi. Çelikbilek, “Arazinin yüzde 80-90’inin kullanıldığı bir yere imar planı yapmak zordur. Arkadaşlarımız araziyi bir değil iki kez dolaştı. Bir imar planım çıkarmak için 5 ayrı kurulla uğraşıyoruz, mücadeleler veriyoruz. Hazırladığınız planın 1 santimini beğenmezlerse geri gönderiyorlar. Her şey başa dönüyor. Bu zorluklara rağmen ilçemizin imkanlarını ve halkımızın imar durumunu artırmak için çalışıyoruz. Eğer dönüşüm olacaksa herkes fedakarlıkta bulunmalı” dedi.

Halk karar veriyor 
Vatandaşların serzenişine konu olan sosyal donatı alanlarının kamu hizmetleri için elzem olduğunu vurgulayan Başkan Çelikbilek, “Sosyal donatı alanları vatandaşın ortak kullanımı içindir ve amacı dışında kullanılamaz. Halkımız bu konuda müsterih olsun. Göksu’nun üst kısmında Aqua Park ve Trafik Parkı projemiz vardı bu alandaki projemiz bir vatandaşın başvurusu üzerine iptal edildi. 40 bin metrekarelik alan şu an köpeklerin gezdiği boş bir arazi. Belediye her istediği yere istediği şeyi yapma olanağına sahip değil” şeklinde konuştu.
İlçede yerinde dönüşüme öncülük etmek amacıyla toplu konut yapımına başlayacaklarını vurgulayan Başkan Çelikbilek, “Amacımız halkın önünü açmak ve halka belediyenin bu işi yapabildiğini göstermek. Belediye olarak sosyal konut yapacak arsam yoktu. Beykoz’un imar planları yapıldı belediye adma 1 metrekare arsam çıkmadı. Sosyal konut yapmak için arsa satın almaya başladım. Akbaba, Soğuksu ve Riva’da sosyal konut çalışmalarımız var. Tokatköy Şehr-i Sitare ve Kiptaş’ın Çubuklu’da yapacağı konut çalışmaları mevcut. 3’ünü biz, 2’sini Kiptaş yapacak” dedi.

‘Kâr derdimiz yok’ 
Başkan Çelikbilek, “Bizim kar etme gibi bir derdimiz yok. Beykoz dışından kimseye konut satmayacağız. Fiyatlar konusunda bir şey söylemek için erken, inşaat malzemeleri değişiyor. Sosyal konutların taksiminde genel bir hukuk vardır. Müracaat sırası, ödeme imkanları gibi şartlara bakılır. Noter huzurunda yapılır. Biz de bunlara riayet edeceğiz” bilgisini verdi.

Basın mensuplarının yaklaşan yerel seçimler ve adaylıkla ilgili sorularını da yanıtlayan Başkan Çelikbilek, “Bu makamlar dert makamıdır. Ben bugüne kadar belediye başkanlığına hiçbir zaman aday olmadım. Partim bana bu görevi verdi. Bizde görev istenmez verilir. Bizim siyaset görgümüz ve tarzımız böyledir. 30 Mart 2019’a kadar inşallah görevimizin başındayız” dedi.

Başkan Çelikbilek, Nikah Sarayı, Beykoz Arena (Beykoz Park), Beytaş, Beykoz Stadı, Beykoz Meydanı gibi devam eden hizmet ve yatırımlarla ilgili soruları da yanıtladı.

 

Share
408 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.