Bayramda Tatil Yaparken Yatırım Fırsatlarını da Keşfedin | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

19 Haziran 2017

Bayramda Tatil Yaparken Yatırım Fırsatlarını da Keşfedin

Montenegro’nun en popüler sahil şehri olan Budva, 16. Yüzyıl’da Venedikliler’den alınarak Osmanlı topraklarına katılmış. Avrupa jet sosyetesinin en gözde mekanlarından biri olarak son yıllarda oldukça revaçta olan Budva, çiçeklerle süslü caddeleri, dünyanın en ünlü lüks yatlarına ev sahipliği yapan lüks marinası, sahil restoranları ile keyif alacağınız bir kent.

indergi_Bayramda Tatil Yaparken Yatırım Fırsatlarını da Keşfedin1Petrovac
Petrovac, temiz denizi ve uzun sahili ile ilgi görüyor. Şehrin tamamı, sahile kolayca ulaşabileceğiniz büyük turistik oteller ve pansiyonlardan oluşuyor. Tarih ile dokunmuş diğer kent ve kasabalarına nazaran daha modern bir yerleşim yeri olan Petrovac, Akdeniz’in kalabalık otel ve sahillerinden sıkılanlar için birebir.

Kotor
Tarihi dokusu, mükemmel denizi ve sakinliği ile büyüleyici Kotor UNICEF’in koruması altında. Tamamını yürüyerek yaklaşık üç saatte gezebileceğiniz bu küçük tarihi şehir, sakin ve yavaş akan bir hayat hayali kuranlar için adeta biçilmiş kaftan.

Virpazar ve Skadar Gölü

Balkanların en büyük gölü olan Skadar, Arnavutluk’la Karadağ arasında da sınır oluşturuyor. Gölü gezmek için Vir kıyısından kalkan tekneleri kullanabiliyorsunuz. Gölün içinde Osmanlıların sınır için inşa ettiği daha sonrasında hapishane olarak kullanılan Grmožur kalesi var. Bir kısmı Nilüfer çiçekleri ile kaplı olan gölde çok çeşitli balık ve kuşlar mevcut.

Rijeka Crnojevica
Skadar gölünün bir başka kıyısı. Burada yerleşimden çok restoran ve kafeler bulunmakta. Gölün lezzetli balıklarını buradaki restoranlarda tadabilirsiniz.

Perast
Kotor’dan arabayla 15 dakika uzaklıktaki bu tarihi yerleşim yeri de görülmesi gereken yerler arasında. Kentin içinde yaya olarak gezebiliyor, inanılmaz güzel tarihi binalarının yanı sıra kıyıda güzel restoranlar ve kafelerde vakit geçirebiliyorunuz. Perast’tan, tekne ile kente çok yakın olan iki küçük adaya da ulaşabiliyorsunuz. Adalardan ilki olan St. George adasına çıkılmıyor ama diğer ada olan Our Lady of the Rocks’u gezebiliyorsunuz. Adadaki kilise, vebadan korunmak için yapılmış.

Tivat

Dubai Şeyhi Makdum’un kendi blogunda “hayattaki en kolay ve çabuk karar verdiğim yatırımımdır” yazdığı, dünyanın en büyük ve en lüks yatlarının geldiği Porto Montenegro lüks bir marina. Tivat bu marinanın inşa edilmesi ile birlikte gelişmekte olan bir sahil kasabası.

Hercez Novi

Yugoslavya döneminde sanatçıların ve entellektüellerin yaşam mekanı olan Hercez Novi, yamaca yerleşmiş sahil kasabası olarak Adriyatik’e açılıyor. Bu sınır kasabasından insanlar günübirlik Dubrovnik’e çalışmaya geçebiliyor.

Share
798 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.