Başakşehir Şehir Hastanesi’nin Yüzde 40’ı Tamamlandı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

15 Mart 2019

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin Yüzde 40’ı Tamamlandı

İstanbul’un ilk, Türkiye’nin dördüncü şehir hastanesi Başakşehir Şehir Hastanesi’nin inşaatı hızla yükseliyor. 2020 yılının ortalarında hizmete açılması planlanan ve sağlık yatırımlarının şaheseri olarak görülen hastanenin yüzde 40’lık bölümü tamamlandı. 

Kayabaşı Mahallesi’nde bir milyon metrekare alan üzerine kurulan, 6 bloktan oluşan hastane inşaatında gelinen son durum havadan görüntülendi. Tamamlandığında 10 bin kişiye “ekmek kapısı” olması planlanan Başakşehir Şehir Hastanesinin temeli, 2 bin 40 sismik izolatörle donatıldı. İnşa edilen sağlık tesisinde, genel hastane ile birlikte 8 farklı alanda 6 bloktan oluşacak ve 2 bin 682 yataklı hastane olarak hizmete alınacak.

DÜNYAYA ÖRNEK SAĞLIK ŞAHESERİ 
İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Sağlıkla ilgili her türlü müdahalenin yapılabileceği, dünyada örnek ve akıllı binalardan oluşan bir tesis kuruluyor. İstanbul’un o gölgesine gerçekten yatak kapasitemiz yeterli değil. Hastane tamamlandığında dünyada örnek gösterilecek sağlık kompleksi olacak. Başakşehir Şehir Hastanesi, sağlık yatırımlarının şaheseri olacak. Bir hekim olarak öyle bir yerde çalışmayı dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı’nın İstanbul’a önemli hastaneler kazandırarak Türkiye’yi sağlık turizminde en çok tercih edilen ülkeler listesinin üst sırasına çıkarmayı hedeflediğini dile getiren Memişoğlu, Başakşehir Şehir Hastanesi’nin yanı sıra İstanbul’da ikinci büyük hastanenin Avrupa yakasında inşa edileceğini kaydetti.

Share
635 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.