Bartın Köprüsü İhalesi 30 Temmuz’da | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

12 Temmuz 2018

Bartın Köprüsü İhalesi 30 Temmuz’da

Bartın Merkez Dallıca köyü ve burada inşa edilecek olan toplu konutlara ulaşımı sağlayacak TOKİ 2 Köprüsü ve bağlantı yollarının ihalesi, 30 Temmuz 2017 tarihinde Bartın İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirilecek.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, konuya işkin olarak yaptığı yazılı açıklamada. 7 Mayıs 2018 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştiren ve müteahhit firma ile sözleşmesi imzalanan Bartın Irmağı Köprüsü TOKİ 2 köprüsünün 10 metre genişliğinde 40 metre uzunluğunda inşa edileceğini belirten Milletvekili Tunç, 2 bin 329 metre uzunluğunda bağlantı yolunun da yapılacağını kaydetti.

Milletvekili Tunç, ihalesi 7 Mayıs’ta yapılan Bartm Irmağı üzerinde yapılacak olan TOKİ Köprüsünün ise 130 metre uzunluğunda. 16 metre genişliğinde inşa edileceğini,böylece hem Bartın Irmağı üzerindeki TOKİ Köprüsünü hem de TOKİ 2 Köprüsü ile bitikte bağlantı yolarını yaparak, yapım ihalesi gerçekleştirilen toplu konutlarla Dallıca da oluşacak olan yeni yerleşim alanına ulaşımın sağlanmış olacağını söyledi.

Share
309 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.