Banka Katkı Payını da Müşteriye Sunuyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

24 Mayıs 2018

Banka Katkı Payını da Müşteriye Sunuyor

‘Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak’ kampanyasına tüm projeleriyle destek veren Teknik Yapı, bankalara ödediği katkı payını da müşterilerine yansıtıyor 

TEKNİK Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, ‘yüzde 5 peşinat, yüzde 0.98 faiz ve yüzde 20 indirim’ kampanyasını 7 projede uygulamaya başladıklarını belirterek “Şimdiye kadar olan kampanyalarda konut faizini düşük tutmak için firma olarak bankalara ödediğimiz yüzde 6-11 arasında katkı paylarını, bu kampanyada müşteriye yansıtma kararı aldık” dedi. Diğer taraftan her kampanyada standart olarak yapılan peşin alımlardaki yüzde 10-14 arasında indirim oranı da dikkate alındığında, konut alıcıları açısından yüzde 20 oranında bir avantaj ortaya çıktığını anlatan Durbakayım, “Müşterilerimize sadece miktar olarak desteğimiz bununla sınırlı kalmadı. Banka kredili satışlardaki yüzde 20 olan yasal faizi yüzde 5’e indirdik. Yüzde 15’lik oranı 36 ay vadeye sıfır faizle yayarak finansman maliyetini de biz üstlendik” diye konuştu. Umut Durbakayım, kampanya süresi boyunca artan döviz kuru ve enflasyon nedeniyle yükselen maliyetleri karşılayacaklarını ve hiçbir projesinde fiyat artışı yapmayacağını da ifade etti.

KAMPANYA dahilinde bankadan kullanacakları kredi miktarını düşük tutmak isteyenlere alternatif açılımlar getiren Teknik Yapı, yüzde 5 peşinat sonrasındaki sıfır faizli 36 ay vadeli ara ödeme miktarını yüzde 30’a kadar çıkarma seçeneği de sunuyor. Teknik Yapı, kampanyaya YücelPark, Deluxia Park Residence, Concord İstanbul, Uplife Kadıköy, Metropark, Evora İstanbul, Evora Denizli projeleriyle katılıyor.

KAMPANYANIN Teknik Yapı çatısı altında gerçekleştirilen tüm projelerde geçerli olduğunu kaydeden Umut Durbakayım, ancak satışların sınırlı sayıda daireyi kapsadığını söyledi. Bugüne kadar 170 dairenin kampanya kapsamında satıldığı bilgisini paylaşan Durbakayım, Ramazan ayı sonuna kadar 450 daire satışının hedeflendiğini aktardı.

Share
292 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.