Balon Değil Köpük Var! | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

logo

22 Şubat 2018

Balon Değil Köpük Var!

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, emlakta balon söyleminin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Bu demek değil ki bazı bölgelerde köpükler oluşmuyor. Kesinlikle balon yok ama köpük var” dedi.

TAHİNCİOĞLU Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, 2017 yılında hem Türkiye genelinde hem de İstanbul’da konut satışlarının arttığına dikkat çekerek, emlakta bir balondan bahsetmenin doğru olmayacağını söyledi. Tahincioğlu, “Sektörde bir balondan söz edebilmek için son 5 yılda fiyatlarda yüzde 100’ün üzerinde bir fiyat artışı olması gerekirdi. Ancak Türkiye ortalamasında bu rakam yüzde 36. Dolayısıyla balondan endişe etmeye gerek yok. Ancak bu demek değil ki bazı bölgelerde köpükler oluşmuyor. Balon değil ama köpük var” dedi.

2.5 MİLYAR TL CİRO
Son dönemde sektör dışından, ikinci, üçüncü iş olarak gayrimenkule girişlerin çok arttığını dikkat çeken Tahincioğlu, oluşan köpüğün sonucu olarak, sektör dışı oyuncularda da azalma olacaktır” dedi. Şirket faaliyetleri hakkında da bilgi veren Tahincioğlu, 2017’nin kendileri için bir rekorlar yılı olduğunu ifade etti. 2017’de 2.5 milyar TL rekor ciro elde ettiklerini vurgulayan Tahincioğlu, “Toplam 1.454 konut, ofis ve dükkandan oluşan bağımsız bölümün satışına da imza attık” diye konuştu.

2017’DE REKOR KIRDIK
2017’de Emlak Konut GYO’nun hayata geçirdiği kampanyada, Nidapark Küçükyalı projesiyle ilk rekor satışım gerçekleştirdiklerini söyleyen Tahincioğlu 2017 yılım şöyle değerlendirdi: “2017’de sektörde rekor kırmayı hedeflemiştik. Bu hedefimizi gerçekleştirdik. Bunun yanında konut ve turizm projeleri de yaptık. 2018’de de geçen yılki performansımızı artırarak, satışlarımızı devam ettireceğimizden şüphemiz yok.”

AKŞAM

Share
518 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.