Bahçeşehir’e 1 Milyar Dolar Yatırım | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

05 Aralık 2017

Bahçeşehir’e 1 Milyar Dolar Yatırım

Akzirve Gayrimenkul’ün Bahçeşehir’deki Strada projesinin 880 konutluk ikinci etabı Strada Plus satışa çıktı. Akzirve Gayrimenkul Üst Yöneticisi (CEO) İbrahim Maasfeh, iki proje için toplam yatırım bedellerinin 1 milyar dolar olduğunu söyledi.

2 bin 500 bağımsız bölümden oluşan Strada’nın ilk etabının temeli Şubat 2017’de atılmıştı. Toplamda üç etap olarak planlanan projenin 747 konutluk ilk etap inşaatı 10 ay içerisinde yüzde 50 oranında tamamlandı ve dairelerin tamamının satışı gerçekleştirildi. Birinci etap için erken teslim planlanıyor. Strada Plus ise 1 + 1 ve 2+1’ler yoğunlukta olacak şekilde planlandı.

Strada Plus’ta toplam 880 daire yer alıyor. Maasfeh, 10 günde 100 dairenin satışını yaptıklarını belirterek, “KDV dahil 239 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunduğumuz dairelerimizde yüzde 1 peşinatla ev sahibi olma kampanyamızın yanı sıra 24 ayda teslim sözü veriyoruz. Herhangi bir istisna durumunda ise arada oluşabilecek kira kayıplarını da karşılamayı taahhüt ediyoruz” dedi.
Zeytinburnu’nda da 2018’in ilk çeyreğinde kentsel dönüşüm projesine başlayacaklarını, 86 bin m2Tik projede 2 bin civarında bağımsız birimin yer alacağını anlatan Maasfeh, kentsel dönüşümde İstanbul için özel bir yönetmelik beklediklerini sözlerine ekledi.

Share
326 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.