Bahçelievler’e 95 Milyon Dolarlık Hastane | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

22 Şubat 2018

Bahçelievler’e 95 Milyon Dolarlık Hastane

Memorial Sağlık Grubu, 95 milyon dolarlık yatırımla kurduğu Bahçelievler’deki yeni hastanesini hizmete açtı. Dev yatırım sağlık turizminde önemli rol oynayacak.

YEŞİL bina sertifikalı Memorial Bahçelievler Hastanesi önceki gün hizmete açıldı. Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, “Bahçelievler hastanesi Memorial Sağlık Grubu’nun 11’inci hastanesi. Bu hastanemiz 72 bin metrekare 15 tane ameliyathanesi, 49 yoğun bakım ünitesiyle 320 yatak kapasitesine ulaşacak. Teknolojinin en son imkanlarıyla 3 yıllık bir proje sonucunda ortaya çıktı. En iyi hekimlerimiz ve hemşirelerimizle beraber en yüksek kaliteyle sağlık hizmeti sunmuş olacağız” dedi. Bu güne kadar Bahçelievler’de kurulan hastane için 80 milyon dolar civarında bir harcama yaptıklarından bahseden Genç, “Yatırımlar devam ediyor yeni eklenen branşlarla beraber yeni cihazlar alıp yeni altyapılar kuruyoruz. Bu rakam 90-95 milyon dolar civarına gelecektir” diye konuştu.

SAĞLIKTA H0UST0N OLURUZ
Türkiye’nin sağlık turizminde çok ileri bir noktaya geldiğini ve daha da yükseleceğini belirten Genç, “Son 5-6 yılda bu anlamda ülkede bir hareketlenme var. Biz 2006’dan beri sağlık turizmi için çalışıyoruz. Memorial Türkiye’nin sağlık turizmi planlarında önemli bir oyuncu. İstanbul’u bu yatırımla sağlık turizminde bölgenin Houston’ı yapabiliriz’ değerlendirmesini yaptı.

2017’de gelirlerinin % 13’ünün sağlık turizminden geldiğini dile getiren Genç sözlerini şöyle sürdürdü: “Yabancı hasta Türkiye’ye fiyattan önce kalite için geliyor ve kaliteli hizmetlerin sunulduğu hastaneleri tercih ediyor. Geçtiğimiz yıl 92 ülkeden hasta geldi, bu tür güzel hastaneler de bunu artıracaktır. Sağlık turizminde her yıl yaklaşık yüzde 20’ler civarında büyüyoruz. Bu hastanemizle beraber bu büyümenin yüzde 35’ler civarına çıkacağını varsayıyoruz” ifadelerini kullandı. Uğur Genç, Memorial Sağlık Grubu’nun halka arz süreciyle ilgili olarak “Yılın ilk yarısı için halka arz planımız yok. ikinci yarı halka arz için yönetim kurulumuz tekrar konuşup değerlendirecek” diye konuştu.

Share
384 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.