‘Bahçeli Ev’i Hayalden Gerçeğe Dönüştüren Dekar | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

‘Bahçeli Ev’i Hayalden Gerçeğe Dönüştüren Dekar

Gayrimenkul sektöründe uzun yıllar profesyonel olarak çalıştıktan sonra kendi şirketini kuran Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, Dekar Yapı markasını kısa sürede ‘az katlı konut’un aranan markaları arasına sokmayı başardı. Dekar Yapı bugüne kadar Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Çengelköy’de çok sayıda az katlı site projesi hayata geçirdi

Gayrimenkul sektöründe uzun yıllar yönetici olarak çalıştıktan sonra, 10 yıl önce kendi markasını yaratan Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, özellikle az katlı evler inşa etmeye odaklandı. Bugüne kadar, İstanbul Bahçeşehir’de Günışığı Evleri, Aşmalı Evler, Dekar Aşmalı Sokaklar, Dekar Aşmalı Bahçeler, Çengelköy’de Bahçeli Vadi ve Beylikdüzü’nde Dekar Asmalı Hayat projelerini hayata geçirdi.

indergi-dekar asmali bahceler

Yeni yatırımlarla Dekar Yapı müşterilerini bahçeli ev hayallerine kavuşturmaya devam edeceklerini ifade eden Salih Kuzu, önemli bir yatırıma imza atacaklarını belirtti.

Kentsel dönüşüm projeleri yapacak
Öte yandan kentsel dönüşüm alanında yatırımlar yapmak istediklerini ifade eden Salih Kuzu, “Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni yönetmelik sonucu kentsel dönüşüm alanında projelerin hızlanacağını düşünüyoruz. Şu anda üstünde çalıştığımız bir dönüşüm projemiz var ama henüz detayları netleşmedi” dedi.
Dekar Yapı’nın şu anda iki ayrı projeye devam ettiğini kaydeden Salih Kuzu bu projelerden ilkinin Beylikdüzü Yakuplu bölgesindeki Dekar Asmalı Hayat olduğunu söyledi.

Dekar Asmalı Hayat projesinin 78 bin metrekarelik bir alan bulunduğunu kaydeden Kuzu proje hakkında şu bilgileri verdi:

‘Olmazsa olmazımız bahçe’

indergi-bahceli ev hayali-dekar

“3+1, 4+1 ve 5+1 evlerden oluşan 7 tip konut ve ticari ünitenin yer aldığı Dekar Asmalı Hayat’ta 149 metrekareden 361 metrekareye kadar değişen büyüklüklerde, tek kat ve dublekslerden oluşan 244 bahçeli ev bulunuyor. Bu projemiz lokasyon olarak Beylikdüzü’nün denizle buluşmasını sağlayan Yakuplu bölgesinde yer alıyor. Projede bazı evlerin deniz manzarası bulunuyor. Fakat olmazsa olmazımız tabii ki bahçe… O yüzden bu projemizde de her evimizin kendine ait 30 metrekare ile 300 metrekare arasında değişen bir bahçesi bulunuyor.”

Dekar Asmalı Bahçeler teslim edildi
Dekar Yapı’nın satışına devam ettiği bir diğer konut projesinin de Bahçeşehir’deki Dekar Asmalı Bahçeler projesi olduğunu kaydeden Salih Kuzu şunları söyledi:

“Dekar Aşmalı Bahçeler projemiz, 2+1’den 5+1’e 8 tipte, toplam 228 bahçeli evden oluşuyor. Proje 50 bin metrekarelik bir alanda yükseliyor. Bahçeşehir’deki 4’üncü bahçeli ev projemiz olan Dekar Aşmalı Bahçeler’de tüm konutlar sahiplerine geçtiğimiz ay teslim edildi. Bu projemizde de her evin bir bahçesi bulunuyor. Ayrıca 20 bin metrekarelik çok büyük bir park alanı da projenin artılarından. Bu park alanında çocuk oyun alanlarından tenis kortlarına, basketbol sahalarından futbol sahasına birçok sosyal donatı mevcut.”

‘Gayrimenkul sektörü 2017’ye umutla bakıyor’
Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu 2016’nın hem Türkiye hem de gayrimenkul sektörü açısından hareketli bir yıl olduğunu belirterek “Gayrimenkul sektörü zor bir yılı geride bırakırken 2017’ye umutla bakıyor” dedi. 2016 yılı içinde KDV oranlarında yapılan geçici indirim ve faiz oranlarındaki düşüşün gayrimenkul satışlarını olumlu etkilediğini ifade eden Salih Kuzu, “Dekar olarak bizler de müşterilerimize verdiğimiz sözlere sadık kalarak teslimlerimizi zamanında yaptık ve müşterilerimizin bize olan güvenini perçinledik” diye konuştu.

2016 yılı içinde yaşanan darbe girişimi ve piyasalardaki dalgalanmalar nedeniyle ertelenen alımların gelecek yıl devreye gireceği tahminini dile getiren Salih Kuzu, şunları söyledi:
“Bu nedenle 2017’de daha yüksek satış rakamları bekliyoruz. Piyasalarda yaşanan dalgalanmalar sebebiyle daha riskli yatırım araçları olarak görülen döviz ve borsa yatırımları yerine gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak, daha güvenli bir liman arayan yatırımcılar için bir fırsat olacaktır. Yatırımcıların özellikle inşaatı tamamlanmış gayrimenkullere ilgisinin artması beklenmektedir.”

Share
1217 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.