Bağcılar’ın yeni belediye binası yıl sonu hazır | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

09 Temmuz 2018

Bağcılar’ın yeni belediye binası yıl sonu hazır

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapımı bir yıl önce başlatılan Bağcılar Belediye hizmet binasının  yıl sonunda açılması bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapımı bir yıl önce başlatılan Bağcılar Belediye hizmet binasının inşaatında sona gelindi. 37 bin 965 metrekarelik kapalı kullanım ve 19 bin metrekarelik yeşil alana sahip yeni binanın yıl sonunda açılması bekleniyor. Güzel bir ortamda hizmet alacak olan ilçe sakinleri, süs çiçekleri ve ağaçlarla kaplı yeşil alanda spor yapabileceği gibi oturma gruplarında dinlenerek keyifli zaman geçirecek.

Ulaşımdan eğitime kadar yapılan yatırımlarla İstanbul’un cazibe merkezi haline gelen Bağcılar, çağın ihtiyaçlarına uygun modern hizmet binasına kavuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 Haziran ayında temeli atılan binanın kaba inşaatı tamamlandı. İnşaatta bir yandan ince işçilik devam ederken bir yandan da dış cephe kaplamaları yapılıyor.

2018 yılı sonunda açılması planlanan yeni binada personelin çalışma ortamı hizmetin daha lıızlı ve kolay verilmesine yönelik dizayn edildi. Engellilerin hizmete erişimi noktasında da her türlü düzenleme ve planlama yapıldı. Hizmet binası yerleşkesinde yeşil alana büyük yer ayrıldı. 37 bin 965 metrekarelik kapalı kullanım alanı bulunan binanın çevresinde 19 bin metrekarelik alanda vatandaşların egzersiz yapma imkanı bulacağı yürüyüş yolları, dinlenme amaçlı oturma grupları, süs çiçekleri, ağaçlar, park ve havuz bulunuyor. Yeşil alanların altı da dahil olmak üzere toplam 419 araçlık kapalı otopark bulunacak.

2 bodrum kat, zemin kat ve +5 kat olarak yapılan binada 450 kişilik konferans salonu, sergi alanı, spor salonu, kreş ile 2 de mescit olacak. Meclis Salonu ve grup odalarının da bulunacağı binada toplam 14 asansör hizmet verecek.  Çalışmaları yakından takip eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, binanın çevresindeki yeşil alanların vatadaşların sosyal yaşam alanı olarak keyifli zaman geçirmelerini sağlayacağını söyledi.

Kaynak: İstanbul Gazetesi

Share
332 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.