Azure Grup Sanal Yapı Market Kuruyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

11 Şubat 2019

Azure Grup Sanal Yapı Market Kuruyor

İnşaat pazarında durgunluk yaşanırken, Azure Grup, Türkiye’nin en geniş sektörel sanal marketlerinden birini kuruyor.

Türkiye’nin şu anda yatırıma en fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemde olduğunu söyleyen Azure Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül, “Yurtdışında olduğu gibi Türkiye’de de yeni yatırımlarımızı hayata geçiriyoruz. Şu anda iş dünyası paradan para kazanmayı tercih ederken, biz elimizi taşın altına sokmaya karar verdik ve inşaatı destekleyecek bir yatırım için çalışma başlattık” dedi.

Erkan Gül, hedeflerinin Türkiye ve çevre ülkelerin en büyük yapı market ağını ve lojistiğini kurmak olduğunu anlattı.

Ortadoğu’da özellikle taşımacılık alanında uzun yıllardır faaliyette bulunduklarının altını çizen Gül, “Azure Grup, küresel lojistik devlerinin girmediği bölgelerde yer alıyor. Suriye, Irak, Afganistan gibi zor coğrafyaların yanı sıra Katar, Rusya gibi ikili ticaretin olumlu geliştiği ülkelerde büyüyor. Şu an iki aşamalı bir planı devreye alıyor. İlk yatırım sürecimiz Türkiye ile ilgili. Suriye, Katar ve Irak’ta 4 olan yapı marketi şubemizi Türkiye’de de büyütmek istiyoruz. 2019’da ilk adım olarak ülkemizin en büyük sanal platformunu devreye alacağız. Ardından mağaza açma hedefindeyiz. Bizim sistemimizde yapı market ürünleri çok daha uygun maliyetlerde satılacak” diye konuştu.

Katar’da işler yoğunlaşıyor 
2022 yılında düzenlenecek Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Katar’da inşaatların tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden Erkan Gül, Türk şirketlerinin rol aldığı projelerin sayısının da arttığını belirtti. Katar’ın ünlü ailelerinden Al-Khayarin ile Doha’da ZAD Gulf Trading adlı bir şirket kurduklarını ifade eden Gül, şunları söyledi:

“Birçok yerli firmaya başta malzeme tedariki, içinde yatakhane, yemekhane gibi alanların da olduğu işçi yaşam alanları, çalışanların lojistik transferi, depolama hizmetleri gibi alanlarda çalışıyoruz. Ayrıca şirketlerin lojistik, taşımacılık ve gümrükleme hizmetlerini veriyoruz.”

Kaynak: Kerim Ülker- DÜNYA

Share
427 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.