Avrupa’nın En Büyük Yapısal Çelik Binası | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

19 Şubat 2018

Avrupa’nın En Büyük Yapısal Çelik Binası

İzmir Bayraklı’daki 151 metre yüksekliğinde inşa edilen Biva Tower, Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası ünvanına talip oldu.

Biva Mimarlık İzmir Bayraklı’da yeni projeye başladı. Şirket 151 metre yüksekliğe sahip olacak Biva Tower’la Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası unvanı talip oldu. 32 kattan oluşan projede toplam 96 daire yer alıyor. Biva Tower’ı Aralık 2019’da tamamlamayı hedeflediklerini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Yılmaz,  Hürriyet’e hem yeni projelerini anlattı, hem de kentsel dönüşümle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

YEŞİL BİNAYA TALİP 
Yıllarca konut işyeri ve kurumsal işyerlerinin anahtar teslimi ile sanayi yapılarının kurulması gibi işlere imza attıklarını dile getiren Yılmaz, daha sonra konut sektörüne yöneldiklerini ve her yaptıkları projede. “Nasıl bir adım daha farklıya gidebiliriz?” diye düşündüklerini belirtti. Vahap Yılmaz, doğaya duyarlılık ve sosyal sorumluluk anlayışıyla ‘Gold Yeşil Bina’ sertifikasına başvurduklarını, Biva Tower’a yeni bir özellik daha kazandıracaklarını aktardı.

FARKLI BİR KONSEPT 

İzmir’e yeni bir simge ve değer daha kazandırmak için yola çıktıklarını ifade eden Yılmaz, Avrupa ve Türkiye’nin en yüksek yapısal çelik binasını İzmir’de yaşama geçirdiklerini söyledi. Yılmaz şöyle devam etti:

“İnşaat aslında aile mesleğimiz. Bugüne kadar imza attığımız her projede öncelikle kaliteyi ön planda tuttuk. Biva Tower’da yeni ve modern bir yaşamın anahtarını müşterilerimize sunuyoruz. Projede ilk iki katta ticari alanlar, hava sirkülasyonunu sağlayacak şekilde tasarlanan açık otopark, sosyal alanlar. 200 metrekarelik yüzme havuzu bulunacak. Vale, oto yıkama, temizlik, resepsiyon hizmeti, akıllı ev sistemi, balkonda jakuzi, market ve güvenlik gibi pek çok hizmeti de bir arada sunacağız. Spor salonu konusunda ise ulusal çapta tanınan bir firmayla anlaşarak farklı konseptte hizmet vermek istiyoruz.”

 

Share
1348 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.