Avrupa Konutları Anadolu Yakası’nda | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

14 Ağustos 2017

Avrupa Konutları Anadolu Yakası’nda

İnşaat sektörünün duayen markası Artaş İnşaat, Avrupa Konutları markasının ayrıcalıklarını Anadolu Yakası’na Avrupa Konutları Yamanevler projesi le taşıyor.

indergi-avrupa-konutlari-yamanevler

İnşaat sektöründeki 40. yılında Avrupa Konutları markasını İstanbul’un Anadolu Yakası’na da taşıyan Artaş İnşaat, Ümraniye Yamanevler’de 11 blokta 1.672 konut, 2 ofis bloğu ve 38 ticari ünitenin yer alacağı dev bir projeye imzasını atıyor.
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman ÇetinsayaBaşkan Yardımcısı Gökhan Çetinsaya ve arsa sahibi Oryataş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Buğdaycı‘nın ev sahipliğinde 8 ağustos salı günü düzenlenen basın toplantısıyla ön satışlarına başlanan Avrupa Konutları Yamanevler projesi; sanayi arsasının dönüşmesi nedeniyle yüzde 1 oranında KDV avantajına da sahip bulunuyor. Proje ayrıca Artaş İnşaat’ın sahibi olduğu Avrupa Konutları markası altında Anadolu Yakası’nda hayata geçireceği ilk konut projesi olma özelliği de taşıyor.
Sınırlı sayıdaki dairede fiyat Avantajı
İstanbul Anadolu Yakası’nın en hızlı değer kazanan bölgelerinden Ümraniye’de eski Ümran Boru Fabrikası’nın olduğu 75 bin 100 metrekarelik arsa üzerinde yükselen Avrupa Konutları Yamanevler, eylül ayında düzenlenecek Dubai lansmanı öncesinde 484 bin TL’den başlayan fiyatlarla ön satışa sunuldu. Proje ayrıca bölgedeki sanayi alanının dönüşümüyle birlikte yüzde 1 KDV avantajına da sahip.

Geniş ve ferah kullanım alanlarına sahip 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinin yer aldığı Avrupa Konutları Yamanevler’de dairelerin büyüklükleri 75 metrekare ile 248 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

Avrupa Konutları Yamanevler’de; yüzme havuzları, koşu parkuru, fitness merkezi, teniz kortları, basketbol sahaları, mini futbol sahası, çok amaçlı saha gibi donatıların yanı sıra 9 bin metrekarelik yansıma havuzları ile geniş peyzaj alanlarına yer veriliyor.

Metro durağı ile yeni bir merkez oluyor
472 bin metrekare inşaat alanına sahip Avrupa Konutları Yamanevler; Ümraniye’nin en hareketli noktası Alemdağ Caddesi’nde, AVM’ler, hastaneler ve üniversite kampüsleriyle çevrili bir bölgede yer alıyor.

1.2 milyar TL’lik dev yatırımla bölgenin en hareketli noktasını oluşturacak proje; 2 ofis bloğu ve 38 ticari ünitesiyle bölgenin yeni ticari merkezi olarak konumlanıyor.

Ay sonunda hizmete girmesi planlanan Yamanevler ve Çakmak Metro duraklarının ortasında yükselen Avrupa Konutları Yamanevler, TEM Otoyolu’na 1 km, E-5 Otoyolu’na 7 km, Ataşehir Finans Merkezi’ne ise 5 km mesafede bulunuyor.

Mimarisinde SPDO Mimarlık-Sabri Paşayiğit’in imzası bulunan projede inşa çalışmaları hızla devam ediyor.

Share
422 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.