Atatürk Havalimanı Ne Olacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Atatürk Havalimanı Ne Olacak

İstanbul’da yeni havalimanının hizmete girmesiyle beraber Atatürk Havalimanı’nın ne olacağı merak konusuydu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan merak edilen o konu hakkında açıklama geldi. 
indergi-Ataturk havaalanı ne olacak
Bakan Arslan, “Sabiha Gökçen Havalimanı hizmet vermeye devam edecek fakat Atatürk Havalimanı hizmet vermeyecek” dedi. Atatürk Havalimanının küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak kullanılacağını ve bünyesindeki terminallerin de fuar alanı olarak hizmet vereceğini ifade eden Bakan Arslan “Ancak burası kesinlikle yapılaşmaya açılmayacak. Dünya çapında bir fuar alanı kurulacak.Kesinlikle AVM ya da konut olmayacak. Atatürk Havalimanı arazisi şehir merkezinde kalmış çok büyük bir alan o yüzden fuar alanının yanında yeşil alan da yapılacak” dedi.
Öte yandan Sabiha Gökçen havalimanında ikinci pist inşaatı devam ediyor. 2019’da ikinci pistin bitirilerek kapasitenin artırılması hedefleniyor. Bakan Arslan “Halkalı Kapıkule’nin ihalesi hazırlandı. O da bitince Sivas’tan çıkan bir yolcumuz Kapıkule’ye kadar gidecek. Yüksek Hızlı Tren ile Ankara’dan yola çıkan bir yolcu 3 saatte Haydarpaşa’da 3.5 saatte de Halkalı da olacak. Hızlı tren ile Sivas halkalı arası da 5.5 saat olacak” dedi.

Share
474 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.