Asansör endüstrisi TÜYAP'ta buluşuyor! | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

13 Mart 2019

Asansör endüstrisi TÜYAP’ta buluşuyor!

Asansör endüstrisi bu yıl 21 – 24 Mart tarihlerinde TÜYAP Beylikdüzü’nde düzenlenecek 16. Uluslararası Asansör İstanbul’u organizasyonunda buluşuyor.

AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) derlediği rakamlara göre şu anda dünya genelinde hizmet veren 15 milyon asansörün yaklaşık 500 bini Türkiye’de yer alırken, yine dünyada her yıl devreye giren 800 bin yeni asansörün de yüzde 5’i ülkemizde bulunuyor.

Günde 50 milyon yolcu taşıyan Türk Asansör Sektörü’nde 3 bin civarında taahhüt firması faaliyet gösteriyor. Tarsus Turkey tarafından AYSAD’ın desteği ile düzenlenen ve dünyanın en büyük üç asansör fuarından birisi olan Asansör İstanbul, endüstri liderlerine 16. kez ev sahipliği yapıyor. Her fuarda olduğu gibi yine Almanya ve Çin pavilyonlarının bulunduğu Asansör İstanbul’a, İtalya, Hollanda, Finlandiya, İspanya, İsviçre, Lübnan, Mısır ve Rusya gibi 30 farklı ülkeden uluslararası markalar ile yerli büyük üreticilerin başı çektiği 400 firma katılıyor.

Daha akıllı, daha güvenli ve daha hızlı asansörlerin sergileneceği fuara bu yıl Konya’dan Ah&Met Asansör, Butkon, Orpan, Panoma, Thisa Asansör, Ekdöksan, İtimat Asansör, Hüras, Erkan Alüminyum, Andaç Asansör, Alyans Asansör, Akış Asansör ve Akışoğlu Kablo katılıyor.

Asansör İstanbul 2019’da konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden yürüyen merdiven ve yollara kadar farklı kategorilerde en yeni ürün, makine, malzeme, ekipman ve teknolojiler görücüye çıkıyor.

Share
375 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.