Ankara’ya Kanal Projesi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

11 Kasım 2018

Ankara’ya Kanal Projesi

Ankara Gölbaşı’na yapılması planlanan Millet Bahçesi ile birleştirilecek olan Kanal Ankara proje sahasında incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 3 milyon kilometrekarelik alana yayılacak olan projenin koşu ve bisiklet alanları ile Başkent’e değer katacağını söyledi. 

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara’da devam eden kentsel dönüşüm ve rekreasyon çalışmalarını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Mamak Belediye Başkam Mesut Akgül ile beraber yerinde inceledi. Mamak. Pursaklar ve Golbaşı’nda devam eden projeleri ziyaret edip yetkililerden bilgi alan Kurum, Kanal Ankara proje sahasında şu açıklamaları yaptı:

3 MİLYON METREKARELİK ALAN 
“Kanal Ankara Projesi ile Kanal İstanbul’un alternatifini burada gerçekleştiriyor olacağız. Burası yaklaşık 10 kilometrelik bir alan. Toplamda 3 milyon metrekareyi içeriyor. Bu alanların içerisinde koşu alanları, bisiklet yolları hepsi olacak ve Ankaramıza kazandıracağımız çok büyük bir proje olacak. Ankara’da birçok millet bahçesi projemiz var. Ancak bu bölgede yapacağımız Vadi Ankara Projesi de gerçekten bölgeye ve Ankara’ya değer katacak.

MAMAKTA 2 BİN 500 KONUT 
ilk etapta Yeni Mamak bölgesinde bin adet konut üretimi yapacağız, kentsel dönüşüm deki hak sahiplerine verilmek üzere. TOKİ bu konutları yapacak ve çok kısa zamanda da inşaatlarına başlayıp hak sahiplerine teslim edecek. Mamak bölgesinde inşaasını bitirdiğimiz Altıağaç-Karaağaç bölgesinde de bin 500 konutu da yine hak sahiplerine verilmek üzere Büyükşehir Belediyemizle bir protokol imzalayacağız. İsteyen hak sahipleri talep etmeleri halinde haklardan faydalanabilecek.

 

Share
237 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.