Ankara’nın Yeni Fuar Alanı Akyurt! | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

12 Haziran 2018

Ankara’nın Yeni Fuar Alanı Akyurt!

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın uzun zamandır beklediği fuar alanını Akyurt’ta yapacaklarını, ihalesinin yapıldığını, önümüzdeki günlerde inşasına başlanacağını söyledi. Yeni fuar alanı bir yılda tamamlanacak.

Ankara’nın yeni fuar alanı Akyurt’a yapılıyor. Açıklamayı yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, fuar alanının ihalesinin yapıldığını, önümüzdeki günlerde inşaatın başlanarak bir yılda tamamlanacağını söyledi. Ankara’ya 55 bin kişilik yeni bir stadyum da yapacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm sosyal ve sportif donatılarıyla 6 bin araçlık otoparkıyla bu stat başkente yakışır bir stat olacaktır. İkinci müjdemiz fuar alanlarıyla ilgili. İhalesi yapıldı bir yıl içinde tamamlanıyor. 3. müjdemiz millet bahçesi ile ilgili. Ankara’ya yaptığımız çok daha farklı olacak. Dev bir alanda millet bahçesini oluşturuyoruz. Ankara’ya hayırlı olsun. Artık yeşil Ankara olacak” diye konuştu.

Ankara Uluslararası Fuar Alanı, Ankara’nın Akyurt İlçesi sınırları içinde Esenboğa Havalimanı’na yakın bir konumda hayata geçiriliyor.  Ankara Fuar Alanı veya Akyurt Fuar Alanı, resmi adıyla Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi, yıllardır Ankaralıların gündeminde olan bir proje. Fuar alanının Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, TOBB, ATO, ASO, Ticaret Borsası, Ankara Esnaf Odaları Birliği ve Akyurt Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

 

 

 

Share
733 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.