Ankapark’ta İkinci İhale de İptal | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

28 Haziran 2018

Ankapark’ta İkinci İhale de İptal

Ankara’daki dev eğlence merkezi Ankapark için yapılan ikinci ihaleye tek firma teklif verdi. Azeri firmanın belgeleri eksik olduğu için ikinci ihale de iptal edildi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Başkent Ankara’da yapımına 2013 yılında eski Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde başlanan ve 14 Haziran tarihinde  katılan olmadığı için ihalesi ertelenen Ankapark için bugün  Ankara  Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binasında yeniden ihale gerçekleştirildi.

İhale öncesi 5 firma şartname alırken, bugün yapılan ihaleye bir firma katıldı. İhaleye katılan firmanın dosyalarında eksiklik olduğunun tespit edilmesi üzerine ihale ertelendi. Ankapark’a talip olan firmanın Azeri firması olduğu belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdiği açıklamada, “Bugüne kadar 5 firma tarafından şartname alınmış olup ihaleye bir firma teklif vermiştir. Yapılan değerlendirmede teklif veren firmanın belgelerinde eksiklik tespit edilmesi nedeniyle Belediye Encümenimiz ihalenin iptaline karar vermiştir” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 29 seneliğine tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde yaklaşık 1.2 milyon metrekarelik alana sahip Ankapark alanının işletilmesi için muhammen bedel 765 milyon 600 bin TL, geçici teminat da 22 milyon 968 bin TL olarak belirlenmişti.

Ankapark projesinin 2. kez ertelenen ihalesi, Kamu İhale Teşebbüsü (KİT) tarafından belirlenecek bir tarihte tekrarlanacak.

Share
253 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.